İYİ Parti Liderinin Denizli’deki sözlerine Cumhurbaşkanından Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla ortak mitinginde Denizli'de yaptığı açıklamalar için "Bu kadın şirazeden çıkmış" dedi.

SİYASET 07.03.2019, 12:18
İYİ Parti Liderinin Denizli’deki sözlerine Cumhurbaşkanından Sert Tepki
banner858

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla Denizli'deki ortak mitinginde Erdoğan'ın Millet İttifakı'nı terör örgütlerinin desteklediği yönündeki sözlerini eleştirmişti. İYİ Parti lideri sahneye çıkarken kalabalığa "Cumhurbaşkanının 'terörist' dediği Denizlililer nasılsınız?" diye seslenmişti. Canlı yayına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Meral Akşener'in sözleri soruldu. Akşener için "Bu kadın şirazesinden çıkmış" diyen Erdoğan, Denizli'ye gittiğini, böyle bir ifade kullanıp kullanmadığını oradaki halkın bildiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Meral hanım Tayyip Erdoğan'ın nasıl olduğunu çok iyi bilir. Meral hanım istikametini çok kez kaybetmiş birisidir. Bir kez 'Genel başkanlıktan ayrılıyorum' dedi, sonra geri geldi. Meral hanım bir kez Tayyip Erdoğan halkına 'terörist' diyecek kadar istikametini kaybetmemiştir. Maalesef HDP'li olup da şu anda terör örgütünün uşaklığını yapanların yönettiği HDP'ye, onun başındakilere bir çoğu sizde bunların arşivi var mı bilmiyorum adam kalkıyor ne diyor, 'Kürdistan'da HDP' diyor, 'Batıda da AK Parti ve MHP'yi yok edeceğiz' diyor. Şimdi ben soruyorum ey Meral hanım; Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı sen bunu nasıl kabul edersin?" dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir