Kılıçdaroğlu ve Akşener Denizlililere Birlikte Seslendi

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Lideri Meral Akşener, ortak mitinle Denizli halkıyla kucaklaştı. Miting alanında Denizlilileri birlikte selamlayan iki liderin gündeminde ekonomi, mutfak vardı. Denizli’nin 31 Mart’ta ‘Yetti Gari’ diyerek sandıkta gereken dersi vereceğini belirten Kılıçdaroğlu, “Nasıl oldu da bu milleti soğan, patates kuyruğuna mahkum ettiler. Cennet gibi ülkede cehennemi yaşatıyorlar. Bu memleket bunu hak etmiyor” diyerek herkesin vicdanına elini koyup öyle oy vermesini istedi. ‘Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler nasılsınız’ diyerek kullanılan ayırımcı, kutuplaştırıcı dili kınayan Akşener ise, “31 Mart günü sandığa gittiğinizde kulağını, kulaklarını çekeceksiniz ve göreceksiniz 1 Nisandan itibaren elektrik, mazot ve doğal gaz zammı geri gidecek. 1 Nisandan itibaren seçmen velinimet olacak” dedi.

SİYASET 06.03.2019, 19:02 06.03.2019, 19:41
Kılıçdaroğlu ve Akşener Denizlililere Birlikte Seslendi
banner858

Millet İttifakı ortak mitingi Merkezefendi İlçesi 29 Ekim Bulvarında gerçekleşti. Binlerce Denizlili CHP ve İYİ Parti’nin liderlerini dinlemek için alanı doldurdu. ‘Mart’ın Sonu Bahar’ sloganlarıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, miting alanını dolduran binlerce Denizliliyi birlikte selamladı.

“Denizli derslerini verecek”

Mitingde ilk olarak halka CHP Lideri Kılıçdaroğlu seslendi. “Denizlispor büyük bir başarı gösteriyor. Bizde kutluyoruz. Horoz bütün statlarda ötecek” diyerek sözlerine başlayan Kılıçdaroğlu, Denizli’nin Türkiye’nin 31 Mart günü sandıkta ‘Yeter Gari’ diyerek gereken dersi vereceğini belirterek şunları söyledi, “Ben Denizli’yi gayet iyi biliyorum. Kuvayi Milliyenin kalbinin attığı yerdir Denizli. Bir tarım, turizm, sanayi kentidir. Şimdi size bir soru yönelteceğim. 20 yıldır Denizli’yi yönetiyorlar. Hangi sorunun çözdüler? Sanayiye, tarıma, kente, istihdama, mutfağa bakıyorsunuz sorun var. Hangi sorunu çözdünüz? Denizli Büyükşehir belediye Başkanı Adayımız Ümit bey üreten Denizli’den bahsetti. Denizli’nin zaten bir üretme yeteneği var. Gereken doğru yönetim, halk yanlısı yönetim. Denizli’yi kazandığımızda birçok sorunu iyi yönlendirme ve gereken sorunların çözümüne yönelik adımlarla ortadan kaldıracağız. Allah’ın izni ve sizlerin oylarıyla Denizli’nin kaderini değiştirmeye talibiz. Bu değişimle göreceksiniz, Denizli ülkenin nasıl önde bir markası oluyor. Destek verin, yetki verin, güç verin Türkiye’nin sorunlarını çözelim. Akla, mantığa, birlikteliğe, üretime ihtiyacımız var. Bu ülkede huzura ihtiyacımız var. Bunu gerçekleştirmeye söz veriyorum size.”

“Ülkeyi cehenneme çevirdiler”

‘Tanzim satış kuyruklarını, varlık kuyruğu’ diyerek halkla alay etiklerini ileri süren Kılıçdaroğlu, “Çiftçilerin sorunu var? Mazota, gübreye, ilaca, su ya zam yaptılar. Ve çıktılar çiftçiye eski fiyattan satacaksın diyorlar. Ben zam yaparım ama sen eski fiyattan satacaksınız diye diretiyorlar. Nasıl geçineceğim diyen üreticiye nasıl geçinirsen geçin diyerek zorbalıklarına devam ettiler.  Hal esnafını, manavı, vatandaşı terörist ilan etiler. Tanzim satışlar başlattılar, insanları kuyruğa soktular. Buna da ‘Varlık kuyruğu’ diyerek halkla alay ettiler. Emeklilikte Yaşa Takılanlara ise ‘Kredi çek’ diyerek başlarından savdılar. Kendi vatandaşının sorununu çözmek, sıkıntıyı ortadan kaldırmak yerine ‘Kredi çek’ diyen dünyada bir lider gösterin yahu. Suriyelilere 35 milyar para verdiğini söylüyor. Peki çiftçiye niye vermedin? Nasıl çiftçi sandığa giderken bir ders verecekse bunlara, emeklilikte yaşa takılanlarda dersi iktidara verecektir. Mutfak yangın var mı? Var hem de dayanılmaz boyutta. Tanzim satışlardaki kuyruğa varlık kuyruğu diyerek halkımızla alay edenlere gereken cevabı sandıkta Denizli verecek. Denizli’nin deyimidir ‘Yetti gari’ diyeceksiniz? 17 yıldır tek başına bir devleti yönetiyorlar. İstedikleri, kanunu, kararnameyi çıkarttılar, istediklerini atadılar. Nasıl oldu da bu milleti soğan, patates kuyruğuna mahkum ettiler. Cennet gibi ülkede cehennemi yaşatıyorlar. Bu memleket bunu hak etmiyor. Ak Parti’ye oy veren vatandaşlarımıza da sesleniyorum. İyi yönetsinler daha güzel olsun diye oy verdiniz. Ancak durum ortada. Şimdi 31 Mart günü sandığa giderken vicdanınıza sorun? Ona göre gidin oy kullanın. Denizli ve Türkiye; ülkeyi hale getirenlere gereken dersi verecektir” dedi.

“ACI VE ÇİRKİN BİR ÜSLUP”

‘Cumhurbaşkanının terörist dediği Denizliler nasılsınız’ diyerek kullanılan ayırımcı, kutuplaştırıcı dili kınayan İYİ parti Lideri Meral Akşener ise, şunları söyledi, “ Bu ülkenin cumhurbaşkanı çıktı 11 milyon oyu olan CHP seçmenine, 5 milyon oyu olan İYİ Parti seçmenin 1 milyona yakın da oyu olan Demokrat Parti ve Saadet Partisi seçmenine terörist dedi. Bunun ne kadar acı ne kadar çirkin ne kadar kötü bir tanımlama olduğunu biliyorsunuz. Bu arkadaş kutuplaştırarak, birbirimizle dövüştürerek, anayı kıza, babayı oğla, komşuyu komşuya düşman eden bir politikayı 17 yıldır sürdürüyor. Ama bu defa pabuç pahalı. Dolayısıyla hangi siyasi partiye oy verirse versin. AK Parti ve MHP seçmenine sesleniyorum. Sizler bizim için bu ülkenin vatansever asli unsuru kardeşlerimizsiniz. Birbirinizin yüzüne bakacaksınız. Türkiye’yi yerel seçimlere Mehter marşı eşliğinde ‘Ya Allah bismillah Allah’u Ekber’ diyerek savaşa götürüyormuş gibi bu dili cezalandıracaksınız. ‘Ceketini atsa seçtirir’ dönemi geçti. Şımardılar. Şımardı. Kibirlendi. Sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor. Milletin adamı tepede helikopterle geziyor. Hangi arabaya bindiği belli olmasın diye 20 arabayla geziyor. 31 Mart günü sandığa gittiğinizde kulağını, kulaklarını çekeceksiniz ve göreceksiniz 1 Nisandan itibaren elektrik, mazot ve doğal gaz zammı geri gidecek. 1 Nisandan itibaren seçmen velinimet olacak.”

“AMAÇLARI BELLİ”

Ekonomik sıkıntıların perdelenmeye çalışıldığını belirten Akşener, “Eğer ülkede bir beka meselesi varsa sebebi sensin. Habur’u, Oslo’yu hep beraber hatırlarız ama en önemlisi hendekler kazılırken Valilere, askere, polise kafa çevirttiren kim? Sonuç itibariyle 793 şehit. Bunları niye yapıyorlar? Ekonomiyi konuşmayalım diye yapıyorlar. Belediye başkanlarının projelerini dinleyeceksiniz. Belediye başkanlarının Denizli’ye doğru dürüst hizmet edip edemeyeceğini dinleyeceksiniz. Yani istanbul’un, Ankara’nın canı canda Denizli’nin canı patlıcan mı? Üretilenin içine elektriği, mazotu, ilacı, doğal gazı koyun. Terörist ilan ettiğiniz çiftçinin malını koyun. Manava kira verdiriyorsun, poşet sattırıyorsun, arada 50 tane sistemden oluşan domates biber satıyor buna karşılık manavı da terörist ilan ediyorsun. Bu ülkede terörist olmayan adam kalmadı. Onun için bu cezayı kesmelisiniz. Bu cezanın sonucunda göreceksiniz size bereket gelecek. Size zam yağmuru dinsin. Esnaf rahat etsin. Seçmen velinimet olsun. İşsiz gençler, iş bulsun. Eğitim yerlerde sürünüyor, eğitime çekidüzen verilsin. Bizim için Türkiye’de yaşayan 81 milyon azizdir”  dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir