Mahir Akbaba Adaylığını Açıkladı

CHP’de kongre sürecinin son halkası olan il başkanlığı için geri sayım başladı. 16 Şubat’ta gerçekleştirilecek kongrede adaylığını açıklayan ilk isim İl Başkanı Mahir Akbaba oldu. Akbaba, atamayla geldiği görevi, seçilerek sürdürmek için delegelerden destek istedi.

SİYASET 07.02.2020, 17:34
Mahir Akbaba Adaylığını Açıkladı
banner858

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, parti merkezinde basın toplantısı düzenledi. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda basının karşısına Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum ve eşi Selbin Akbaba ile birlikte çıkan Akbaba, Mayıs 2018’de il başkanlığına getirildiğini belirterek, görev sürecinde önemli seçimler geçirdiklerini söyledi. Genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, yerel seçim ve iptal edilen Honaz seçimini yaşadıklarını anlatan Akbaba, “Martın Sonu Bahar Olacak” ve “Her Şey Çok Güzel Olacak” dedikleri yerel seçimin genel seçim havasında geçtiğini, örgütlü bir çalışmayla başarıya odaklandıklarını söyledi. Akbaba, “Biz büyük bir aileyiz ve çok daha büyük bir aile olacağız. Sizlere verdiğimiz tüm sözleri tutmanın onuruyla, geçmişimizi 1923, hedefimizi 2023, hatta 2123 olarak belirleyerek, yaklaşan il kongremizde başkan adayı olacağımı açıklıyorum. Yerel yönetimlerden başlayarak hep birlikte çalışacağımızın, büyük aileyi daha da büyüteceğimizin sözünü veriyorum” diye konuştu.

PROJELERİNİ PAYLAŞTI

Göreve gelmeleri durumunda yapmayı planladıkları projelerini de anlatan Mahir Akbaba, “Hayallerimiz var, bunları hep birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum. 24 il yönetim kurulu üyesine bağlı 24 halk komisyonları oluşturacağız. Böylece CHP’nin sahada ve sokakta olmasını sağlayacağız. Birçok öğrencimize burs desteği verdik. Çok daha fazlasını verebileceğimizi biliyorum. Bu komisyonlarla çok daha fazla öğrenciye burs sağlamanın gayreti içinde olacağız. İlçe Danışma Kurulu toplantılarını halka açık hale getirmek istiyoruz. Canlı ve heyecanlı olacağız. Denizli CHP mobil platformu adı altında parti için dijital iletişimi sağlayacağız. 16 bin üyemiz bir şeye ihtiyaç duyduğunda buradan haberleşerek birbirine yardımcı olacak. Gençlerimiz ile aylık bir gazete ya da dergi çıkarmak istiyoruz. Bu yayında öğretmenlerin, avukatların, emekçilerin yazıları olacak ve 19 ilçede dağıtılacak. Böylece sesimizin daha geniş kitleye duyurulmasını istiyoruz. Sokak sokak büyümemizi istiyor genel merkez. İsmi de Öbek Örgütlenmesi bunun. Şu anda 9 il dışında bunu yapabilen yok. Kongreler sonrası genel merkez bu konuda hak edeni ödüllendirecektir” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir