banner609

Milletvekili Ök Gençlerimize Sahip Çıkıyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 2019 bütçesini görüşmek için toplandı. AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın mevcut bakanlıklar içerisinde en önemli bakanlıklardan biri olduğunu belirterek, “Bizler gençlerimizin hamurunu çocukluktan itibaren öyle güzel yoğurmalıyız ki onlar bizim gelecekte, geleceğimizi tahsis etsinler. Hükümetlerimiz döneminde biliyorsunuz gençlerimiz için çok önemli adımlar atıldı, bu anlamda soran sorgulayan, kafasındaki duygu ve düşünceleri rahat bir şekilde ifade eden gençlerinin önünün açıldığı bir döneme de girdiğimizi düşünüyorum” dedi.

SİYASET 20.11.2018, 12:52
Milletvekili Ök Gençlerimize Sahip Çıkıyoruz
banner858

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’nun Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın kesin hesap ve 2019 yılı bütçesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, Bakanlığın pek çok faaliyeti başarıyla sürdürdüğünü ifade etti. Milletvekili Ök, “Bakanlığımızın gençlerimize yönelik sadece spor faaliyetleri değil, gençlerimizi yarınlar için daha donanımlı hâle getirmek amacıyla sanatsal, kültürel ve bilimsel etkinlikler düzenlemekte olduğunu görüyoruz. İnovasyon atölyesinden, sinema kampı projesine, gençlerinin kişisel ve sosyal gelişimiyle tarih bilincine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 57’nci Alay Vefa Yürüyüş Projesi’nden, dezavantajlı çocuk ve gençlerin gönüllü gençlerle bir araya gelerek göçmenlerin eğitim gördüğü okulları ziyaret etmelerine ve çocuklarla çeşitli aktivitelerde bulunmalarına, huzurevlerini ziyaret etmelerini sağlayan ‘Damla projesi’ne kadar birçok alanda proje yürütüyor” dedi.

Milletvekili Ök, Okullaşma Oranının artışına dikkat çekti

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’nun öğrencilerimizin barınma konusu ile ilgili çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdiğine dikkat çeken AK Parti Denizli Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi Nilgün Ök, “Yurtlar konusuna geldiğimizde tabii ki Türkiye gelişen çok genç bir nüfusa sahip. Bu oranda da gerçekten okullaşma oranının, üniversite sayısı ve öğrenci sayısının çok şükür hükümetlerimiz zamanında ciddi anlamda arttığını görüyoruz. Bu anlamda da öğrenci sayımızın ve üniversite sayımızın artmasıyla birlikte doğal olarak yurt ihtiyacı da arttı. Bu konuda, Denizli özelinde baktığımızda Denizli’de öğrenci yurtlarıyla ilgili çok ciddi çalışmalar yapıldı ve öğrencilerimizin barınma ile ilgili sorunlarının çözümü konusunda önemli yol kat edildi” dedi.

Denizli’de sürdürülen eğitim çalışmalarından övgüyle bahseden Milletvekili Ök, “Denizli’de özellikle halk eğitim merkezleri vasıtasıyla gerek gençlerimize gerekse çocuklarımıza yönelik çok güzel projeler yapılıyor. Örneğin, eğer 12 öğrenci bir araya geliyorsanız istediğiniz her alanda, robotik kodlamadan tutun da el sanatlarına, İngilizce kurslarına kadar her alanda kurslar açılabiliyor. Ben zaman zaman özellikle kız öğrencilerimizle Denizli’de bir araya geliyorum ve öğrencilerimiz bu durumdan memnuniyetlerini dile getiriyorlar” diye ifade etti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir