Şahin Tin’den, Temelli’nin “Kürdistan” çıkışına sert tepki

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin grup toplantısında 31 Mart’taki seçimler hakkında, “Kürdistan’da kazanacağız, batıda AKP’ye kaybettireceğiz” sözlerine tepki gösterdi. Temelli’nin konuşmasını twitter’dan paylaşan Milletvekili Şahin Tin, “Bu adam ne zırvalıyor!” diye sordu, “Terör örgütleri ile aynı tastan çorba içenlerle birlikte yol yürümek hangi milliyetçiye yakışır, hangi ülkücüye şık durur ve hangi Atatürkçü’nün vicdanını kanatmaz, anlamak mümkün değil” diyerek CHP ve İYİ Parti’ye göndermelerde bulundu.

SİYASET 14.02.2019, 15:29
Şahin Tin’den, Temelli’nin “Kürdistan” çıkışına sert tepki
banner930

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin partisinin TBMM Grubu’nda yaptığı konuşmaya AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin’den tepki geldi. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizi “Kürdistan” olarak tanımlayan, HDP’nin stratejisini, “Kürdistan’da kazanacağız, batıda AKP’ye kaybettireceğiz” ifadeleriyle açıklayan Temelli’nin sözlerine tepki gösteren AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Bu adam ne zırvalıyor!” dedi. Temelli’nin konuşmasının bir bölümünü video olarak twitterdan paylaşan Milletvekili Şahin Tin, birbiri ardına tweetler atarak eleştirilerini sıraladı.

İYİ PARTİ VE CHP’YE SERT GÖNDERMELER!

Temelli’ye tepki içerikli tweetlerle CHP ve İYİ Parti’ye de mesajlar gönderen Milletvekili Şahin Tin, “Ülkemizin üzerine karabasan gibi çökmek için bekleyenler yavaş yavaş kendini belli etmeye başladı. Ülkenin bekası için bizler safları sıklaştırırken, kimileri de safını belli edip Kürdistan safsatasını zırvalayanlarla aynı terazide yer almaya çalışıyor. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır anlamak mümkün değil. Milliyetçilik, Ülkücülük değerlerini bozkurt işaretiyle ispat peşinde olacaksın, sonra da gidip terör örgütleri ile kol kola gezen hala hangi ülkede yaşadığını bile idrak edememiş çürük zihinlerle yol arkadaşlığı yapacaksın. Bir tarafta CHP, diğer tarafta İyi Parti, öbür tarafta ise HDP… Bu nasıl izah edilebilir? Terör örgütleri ile aynı tastan çorba içenlerle birlikte yol yürümek hangi milliyetçiye yakışır, hangi ülkücüye şık durur ve hangi Atatürkçü’nün vicdanını kanatmaz, anlamak mümkün değil” dedi.

HDP’NİN GERÇEK YÜZÜ ORTADA!

HDP’nin amacının belli olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin, attığı tweetlerde, “HDP’nin gerçek yüzü ortadadır, gayesi açık ve nettir. Irkçılık sığınağı, ayrımcılık ise ihanet yoludur. Hayalleri ve eylemleri ise birliğimize ve kardeşliğimize kurşun sıkmak, ecdadımızın bize mirası olan memleketimize saldırmaktır. Gazi Meclisimizin çatısı altında her kim olursa olsun kimse Kürdistan safsatasını ağzına alamaz. Bu aziz millet ülkemize ihanet içinde olanları da, hainlere destek verenleri de çok net görüyor. Öyle ki, istiklaline ve istikbaline sahip çıkanları da çok iyi biliyor” ifadelerine yer verdi.

“İHANET ÇUKURU” BENZETMESİ!

“Kimsenin Türkiye Cumhuriyeti devletini yok saymasına ne fırsat veririz ne de müsaade ederiz” diyen AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Dün atalarımız nasıl ‘Varlığımız Türk Varlığına Armağan Olsun’ dediyse, milletimiz de bu yanlış sokakta gezenlere aynı şuuru ve bilinci yeniden hatırlatacak irade ve kudrete sahiptir. Bu ihanet çukurunda olanlara söylenecek söz kalmamıştır. Ancak aynı dereden su içmek isteyenlere soruyorum. Şehitlerimizin kemikleri sızlamaz mı? Onların ailelerinin yüzüne nasıl bakacaksınız? Bu düpedüz şanlı bayrağımıza ihanet, aziz milletimizi yok saymak değil midir? Artık sabah olmak üzere… Gün ağarmadan, iş işten geçmeden herkes üzerine düşeni almalı ve gerçekleri görmelidir. Aziz milletimizin feraseti yüksektir. Sakın unutmayın; Milletimizin suskunluğu acizliğinden değil, asilliğindendir” ifadeleriyle CHP ve İYİ Parti’ye göndermelerde bulundu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir