Teoman Sancar, TBMM Adalet Komisyonu’nda Çoklu Baro Teklifi Hakkında Konuştu

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, çoklu baro teklifi hakkında TBMM Adalet Komisyonu’nda konuşma yaptı. Sancar konuşmasında 4 gündür kalabalık bir ortamda virüs riski taşıyarak yapılan görüşmeleri eleştirdi.

SİYASET 05.07.2020, 13:25
Teoman Sancar, TBMM Adalet Komisyonu’nda Çoklu Baro Teklifi Hakkında Konuştu
banner858

Türkiye’de baro başkanlarının Ankara’ya yürümesi, eylemlerde bulunması gibi sonuçlar doğuran çoklu baro sistemi Türkiye Millet Meclisi Adalet Komisyonu’nda 4 gün boyunca görüşüldü. CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar komisyonda konuşma yaptı. Sancar, virüs tehlikesini dille getirerek, “Yaklaşık 4 gündür sabah 4’e kadar bu kadar kalabalık bir ortamda, birlikte ve temas halinde koşturuyoruz. Aynı anda da bugün AK Parti Genel Başkanı; ‘Asker uğurlamalarında 10 kişi dahi olsa valilere toplayın gidin talimatı verdim’ diyor. 10 kişinin bir araya gelemediği yerde burada milletvekili, personeli ile hayatımızı riske atacak kadar kendimizi geçtik buradan gittiğimizde çoluğumuzu çocuğumuzu riske atacak kadar bu madde hangi vatanı, hangi memleketi, hangi maneviyatı ilgilendiriyor? Buradan gittikten sonra herhangi milletvekili veya personel çoluğuna çocuğuna korona bulaştırırsa sizlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Baro başkanının önemine değinen Sancar, “Keşke sabah 4’e kadar koronayı, İstanbul’da beklenen depremi, erozyonları, iş kazalarını konuşsaydık da bu memlekete, bu yetime, bu öksüze bir fayda sağlasaydık. Ama maalesef yine ben yaptım oldu zihniyetindesiniz. Burada milletvekillerimizin çoğu avukat kökenli. Siz burada ne yaptığınızın, baro başkanlarını ne duruma soktuğunuzun farkında mısınız? Denizli’de il protokolünde 500’e yakın kişi var. Bunlar arasında baro başkanı kaçıncı sırada biliyor musunuz? O kapıda tekmelettirdiğiniz, içeriye sokmadığınız, güneşte gaz sıktığınız baro başkanları protokol listesinde beşinci sırada. Yani adli yargı mensupları ile aynı derecede. Siz bu derecedeki makamı Cumhuriyet tarihine geçecek şekilde rezil ettiniz” diye konuştu

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir