Yıldız, Kültür Sanat Ve Belediyeciliğini Anlattı

CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız düzenlenen toplantıda  kültür sanat  ve yerel yönetim anlayışını anlattı.

SİYASET 14.12.2018, 15:52
Yıldız, Kültür Sanat Ve Belediyeciliğini Anlattı
banner858

Denizli Kültür Eğitim Vakfı(DEKEV) dostları tarafından düzenlenen geleneksel toplantıŞiir Otel’de gerçekleştirildi. 2018 yılının son toplantı konuğu ise CHP Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız oldu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Metin Saydal her 3 ayda bir yaptıkları geleneksel DEKEV dostları toplantısının konuşmacı konuğu olarak Sabri Yıldız’ı belirlediklerini belirterek, Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı Sabri Yıldız’dan yerel yönetim ve kültür sanata bakışını dinlemek istediklerini söyledi.

Sözlerine geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz ünlü şair Refik Durbaş’ı anarak  başlayan Sabri Yıldız toplantıda yaptığı konuşmada bir eğitimci olarak içinde insan olan bir belediyecilik hedeflediklerini söyledi.

Günümüzde temel hizmetlerin gerçekleştirilmesi dışında yerel yönetimlerin insan odaklı bir anlayışa hakim olmaları gereğinin altını çizen Yıldız; “ Merkezefendi’de çağı yakalayan bir anlayışı hakim kılmak için yola çıktık. Kentimizin gerçek bir çekim merkezi olabilmesi , turizmde hak ettiği  noktaya gelmesinde kültür sanat etkinliklerinin büyük bir önemi var. Siz kültürde, sanatta ve sporda  bir merkez olamadığınız sürece  turizmin de yeterince  gelişmesi  mümkün değildir. Hazırladığımız projelerimiz ile  Merkezefendi’yi sanatında  kültüründe başkenti yapacağız’dedi.

Sabri Yıldız daha sonra  kültür sanat ağırlıklı projelerini  katılımcılarla paylaştı ve gelen soruları yanıtladı.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir