Ali İpek Sezonu Başladı

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Denizlispor ve Denizli ASKF Başkanı Ali İpek’in adını yaşatıyor. Denizli’de oynanan Süper Amatör Lig 2019-2020 Ali İpek Sezonu’nun açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “Ali İpek’in adını yaşatmak istedik” dedi.

SPOR 22.09.2019, 15:43
Ali İpek Sezonu Başladı
banner930

Denizli ASKF ve Denizlispor’un eski başkanlarından ve Türkiye Futbol Federasyonu eski yöneticilerinden olan Ali İpek’in ismi amatör camiada yaşatılıyor. Denizli ASKF yönetimi aldığı ve TFF’nin de onayladığı karara göre Denizli Süper Amatör Ligi’nde bu sezon 2019- 2020 Ali İpek sezonu olarak oynanacak. Denizli’de Süper Amatör Lig 2019-2020 Ali İpek sezonunu düzenlenen törenle başladı. Akkonak Dr. Samim Gök Stadı’nda Denizligücüspor ile Bağbaşı Zeytinköyspor arasında oynanan maçtan önce düzenlenen törene merhum Ali İpek’in damadı Önder Polat’ın yanı sıra Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli İl Emniyet Müdür Yardımcı Erdinç Gündüz, Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetim kurulu üyeleri ile Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ve taban birliklerin üyeleri, amatör spor kulüp başkanları ve yöneticiler ile  çok sayıda sporseverler katıldı. Müsabaka çıkan iki takım oyuncuları ve hakemler “Seni Unutmayacağız” yazan pankartla sahaya çıktı.

ALİ İPEK UNUTULMAZ

Törende konuşan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Ali İpek’in ASKF ile Denizlispor’un başkanlığını yaptığını ifade ederek, “Denizli futboluna önemli katkıları unutulmaz. Biz de yönetim olarak Ali İpek’in adını Süper Lig’e verdik. O’nun Denizli sporuna verdiği hizmetler saymakla bitmez. Kendisine bir kez daha rahmet diliyorum. Yeni sezonun Ali İpek adına yakışır şekilde centilmence geçmesinin temenni ediyorum” dedi. Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ise Ali İpek isminin Denizli futbol tarihine mal olduğunun altını çizerek, “Ali İpek bu kente çok büyük hizmetlerde bulundu. Yıllarca omuz omuza Denizli spor camiası için çalıştık. Yakın tarihte kendisini kaybettik. Ama ASKF değerli başkanın adını bu şekilde yaşatması da çok önemli. Yeni sezonda tüm takımlara başarılar dilerim” diye konuştu. Futbol İl Temsilcisi Musa Coşkun ise yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek, “2019-2020 sezonunda mücadele eden tüm takımlarımıza başarılar dilerim. Ali İpek adını taşıyan sezonumuzun centilmence geçmesi en büyük dileğimiz” dedi. Merhum Ali İpek’in damadı Önder Polat ise bu önemli ismin lige verilmesinin kendilerini duygulandırdığını ifade ederek, “Denizli Süper Amatör Lig’in bu sezonuna Ali İpek isminin verilmesine emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu sezon ona yakışır şekilde geçsin. Ali İpek ismi amatör ruhla yaşasın. Tüm takımlara başarılar dilerim” diye konuştu. Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu ise Ali İpek isminin Denizli için önemini bildiğini ve adının futbol sezonuna verilmesinin önemine değinerek, “Ali İpek sezonunun hem saha içinde hem de saha dışında centilmence geçmesini diliyorum. Denizli amatör spor camiası büyük bir kadirşinaslık örneği göstererek Ali İpek adını yaşatıyor. Bu birlik ve beraberlik açısından büyük bir göstergedir. Bu kararı alan herkese teşekkür ederim. Yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri iki takım kaptanı ile hakemleri çiçek vererek yeni sezonda başarılar dilediler. Denizli Süper Amatör Lig 2019-2020 Ali İpek sezonunun sembolik açılışı yaptı. Sezonun ilk maçında ise Bağbaşı Zeytinköyspor Denizligücüspor’u 2-1 yenmeyi bildi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir