banner609

Avrupa Şampiyonu Denizli’ye Döndü

İtalya’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya alarak Türk Bayrağı’nı göndere çektiren Denizlili Süleyman Karadeniz, Rusya’daki milli takım kampının ardından Denizli’de çiçeklerle karşılandı.

SPOR 02.03.2020, 15:48
Avrupa Şampiyonu Denizli’ye Döndü
banner930

İtalya’nın başkenti Roma’da 10-16 Şubat tarihlerinde gerçekleşen Avrupa Büyükler Güreş Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı’na tek altın madalyayı kazandıran Denizlili Milli Güreşçi Süleyman Karadeniz, milli takım kampının ardından 1 Mart Pazar günü Denizli’ye döndü.

ŞAMPİYON HAVAALANINDA ÇİÇEKLERLE KARŞILANDI

Avrupa Şampiyonası sonrası yoğun mesainin ardından yurda dönen başarılı sporcu Çardak Havaalanı’nda Bayram Şit Güreş Eğitim Merkezi sporcuları tarafından çiçeklerle karşılandı.  Havaalanı’ndaki karşılamada duygu dolu anlar yaşayan Karadeniz’in yaşadığı gurur ve sevinç gözlerinden okundu.

YENİDEN GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİ’NDE

Havaalanı’ndaki karşılamadan sonra küçük yaşlarda yetiştiği Bayram Şit Güreş Eğitim Merkezi’ne geçen şampiyon güreşçi, İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’nun da katıldığı programda sporcularla kahvaltı yaptı. Burada genç sporcularla şampiyonadaki anılarını paylaşan Karadeniz, kazandığı madalyayı şehitlerimizin ailelerine armağan ettiğini söyleyerek, onların yüreklerine bir nebze de olsa su serpmiş olmak istiyorum." dedi.

ZOR GÜNLERDE ÜLKEMİZE MORAL OLDU

Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Avrupa Şampiyonu olarak ülkemizi gururlandıran ve kazandığı altın madalya ile ayyıldızlı bayrağımızı dalgalandıran Süleyman Karadeniz’i tebrik etti. Zor günler geçiren ülkemiz için bu başarının moral olduğunu ifade eden İbanoğlu, Süleyman Karadeniz’in başarısının genç sporcular için örnek olduğunu söyledi.

MİLLİ GÜREŞÇİ BABA OCAĞINDA

Güreş Eğitim Merkezi’ndeki programın ardından Çivril Işıklı Mahallesi’nde bulunan ailesine kavuşan genç sporcu birkaç gün dinlenmenin ardından milli takım hazırlık kampı için yeniden yola çıkacak.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir