banner609

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Yeni Binasına Kavuştu

DASKF, yeni binasının açılışını gerçekleştirdi. DASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, “Yıllardır Denizli Atatürk Stadı’nda bize ayrılan bölümde zor koşullarda hizmetlerini sürdüren federasyonumuz, artık bundan böyle yeni yerinde kulüplerimize yakışır, daha ferah, sıcak ve samimi bir ortamda çalışma imkanına kavuşmuştur” dedi.

SPOR 10.04.2021, 16:02
Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Yeni Binasına Kavuştu
banner930

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (DASKF), seçimlerin ardından hemen harekete geçti ve yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılışa; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanvekili Necdet Yılmaz, Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcı Fatih Coşkun, İyi Parti İl Başkanı Raziye Akışık, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, amatör kulüp başkanları, geçmiş dönem federasyon başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

“2021 DENİZLİ’MİZDE SPOR YILI OLACAK”

Açılışta konuşma yapan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “Gençlerimizi, çocuklarımızı amatör sporlarla daha rahat bir şekilde sporunu yapabileceği alanları belediye olarak çok hızlı bir şekilde hayata geçirmeyi düşünüyoruz. 2021 yılı için demiştik ki ‘Denizli’mizde spor yılı olacak. Bu manada parlayan bir yıldız olacak’. Bugün yapılan bu açılış, bunun işaret fişeklerinden oldu. Büyükşehir Belediyesi, milletvekillerimiz ve sizlerle, bu hayallerimizi çok güçlü bir şekilde hayata geçirmeyi temenni ediyorum. Binamızın; gençlerimize, amatör spor kulüplerimize şimdiden hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

“GENÇLİĞİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, uzun zamandan beri şehrin merkezinde herkesin ulaşabileceği, kulüp başkanlarının ulaşabileceği bir nokta olması istendiğini belirterek, “Bugün o noktaya kavuşuyoruz. Allah’ım hayırlı eylesin. Tabii ki bizler başta Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerimizle, Gençlik Bakanlığımızla, kulüp başkanlarımızla, Denizli’de yaşayan yetkili kardeşlerimizle el ele verip, gençliğimize sahip çıkacağız. Bunu da ilk olarak sporla yapacağız ve en üst seviyede bunu sağlama noktasında gayret edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

DASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, “Yıllardır Denizli Atatürk Stadı’nda bize ayrılan bölümde zor koşullarda hizmetlerini sürdüren federasyonumuz, artık bundan böyle yeni yerinde kulüplerimize yakışır, daha ferah, sıcak ve samimi bir ortamda çalışma imkanına kavuşmuştur. Bu imkanı bize sağlayan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Sayın Ali Düşmez ve yönetimine gönülden teşekkür ederiz. Gönlümüz isterdi ki; etrafında yeşil saha ve sosyal tesislerin bulunduğu, tüm spor branşlarını kucaklayan bir spor kompleksi içinde yer alan ofislerde hizmet verebilseydik. Bu dileğimizin gerçekleşmesinin çok uzak olmadığını, Valimiz Sayın Ali Fuat Atik’e yaptığımız ziyaret sırasında, kendilerinin bizlere verdiği sevindirici haberler ile öğrenmiş ve umutlanmış bulunmaktayız” dedi.

Sarıkaya, konuşmalarına şu şekilde devam etti: “Şunu da ifade etmek isterim ki; bizlere gerek sportif faaliyetlerimizde kulüplerimize malzeme ve para yardımı yapan, gerekse binamızın hizmete geçme sürecinde maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan'a, Pamukkale Belediye Başkanımız Sayın Avni ÖRKİ'ye, Merkezefendi Belediye Başkanımız Sayın Şeniz Doğan'a ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Ahmet İbanoğlu'na çok teşekkür ederiz. Keza, binamızın kazandırılmasında ilk adımı atan ve çaba gösteren, bir önceki ASKF dönem Başkanımız Sayın Feyyaz Ceşen ve yönetimine ve ayrıca görevi devraldığımız tarihten itibaren geçen bu kısa sürede binamızın hizmet hazır hale getirilmesinde yoğun emek ve gayret gösteren yönetici arkadaşlarıma da çok teşekkür ederim. Bunun yanı sıra, önceki dönemlerde amatör spora gönül vererek ASKF başkanlığı yapmış ve her kademede görev alan, bu sorumluluğu içinde hisseden amatör sevdalılarından sponsor olarak bizlere katkı sağlayan Sayın Mehmet Akif Aycan’a, Sayın Kerim Çıralı’ya, Sayın Aykut Gökşin’e, Sayın Necip İrdem’e, Sayın Mahmut Akarsu’ya, Sayın Ünal Serinken’e, Sayın Murat Hasanca’ya, Sayın Osman Aktaş’a, Sayın Ekrem Civan’a, Sayın Ufuk Özkan’a ve Uğur Okulları yöneticilerine candan teşekkürü bir borç bilirim.

“SIKINTILI SÜREÇ GEÇİREN CAMİAMIZA NEFES ALDIRACAĞIZ”

Amatör spor camiası her zaman, her platformda dile getirdiğimiz gibi kocaman bir ailedir. Sizler de bizlerin en önemli paydaşlarısınız. Yönetim olarak sizlerle birlikte amatör sporu bir adım daha ileriye taşıyabilmek için görev aldığımız 3 yıl boyunca canla başla çalışacağız. Önümüzdeki günlerde hayata geçireceğimiz projelerle pandemi döneminde sıkıntılı süreç geçiren camiamıza nefes aldıracağız. Sayın Belediye başkanlarımız kendilerine yaptığımız ziyaretlerde bizlere çok güzel müjdeli haberler verdiler. Yerel yönetimlerle el ele vererek geleceğimiz olan çocuklarımızın sporu sevmeleri, uyum sağlayarak spor yapabilmeleri için planladığımız önemli projeleri hep birlikte Denizli’mize kazandıracağımıza olan inancımız tamdır. 

“SAHALARDA BULUŞUP ÖZLEMİMİZİ DİNDİRECEĞİZ”

Bölgesel Amatör Lig’i vasıtası ile nihayet sahalarda buluşup özlemimizi dindireceğiz. Bu süreçte Denizli’mizi temsil edecek olan Bağbaşı Zeytinköyspor, Serinhisarspor ve Sarayköyspor takımlarımıza başarılar diliyoruz. Son olarak, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş yıldönümünü ve Polis haftasını kutlarım. Yeni hizmet binamızda güzel ve başarılı bir süreci birlikte yaşamak umuduyla, tekrar hoş geldiniz der, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla birlikte saygılarımızı sunarız”. Konuşmaların ardından kurdele kesimi ile binanın açılışı gerçekleşti. Misafirler, yeni hizmet binasını gezerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir