banner609

Denizli’de Sporun En'leri Ödüllerini Aldı

Amatör Spor Haftası kapanış programında Denizli’de Sporun En’leri ödül töreni yapıldı. Ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı olan sporcular tanıtılarak protokol tarafından ödülleri verildi.

SPOR 15.10.2019, 13:17 Kahraman Kahraman
Denizli’de Sporun En'leri Ödüllerini Aldı
banner930

7-13 Ekim tarihlerinde Denizli’de her gün farklı bir etkinlikle Amatör Spor Haftası kutlandı. Haftaya özel yapılan sportif turnuvalarda amatör spor branşlarına yönelik farkındalık oluşturuldu. 14 Ekim Pazartesi günü Çatalçeşme Oda Tiyatrosunda haftanın kapanışı Sporun Enleri ödül töreni düzenlendi. Programa Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Soyfidan, Merkezefendi Belediye Spor Müdürü Mihraç Doğanay, Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, sporcular ve aileleri katıldı.

İBANOĞLU “MİLLİ BAŞARILARI DUYGU DOLU GÖZLERLE İZLEDİK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu yaptı. Denizli’de 52 ayrı branşta yüzbinin üzerinde lisanslı sporcu bulunduğunu belirten İbanoğlu, gerek sporcularımızın başarısıyla, gerekse modern tesislerle spor kültürü yerleşmiş ve her geçen gün zenginleşen bir şehir olduklarını kaydetti.

Hafta sonu Millilerimizin Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında cimnastik, boks ve goalball branşlarında elde edilen başarılarını gururla ve duygu dolu gözlerle izlediklerini söyleyen İbanoğlu, o şampiyonların amatör sporcular arasından çıktığını belirtti.

GÖKOĞLAN, SPORDA TESİSLEŞMEYE DİKKAT ÇEKTİ

Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan konuşmasında sporda tesisleşmenin önemine değinerek, 2007 yılından bu yana yapılan halı sahalar, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, yüzme havuzları ile Denizli’nin sporla yaşayan bir şehir olduğunu kaydetti. Gökoğlan, sporun diabet, obezite gibi konular başta olmak üzere sağlık açısından vazgeçilmez olduğunu dile getirdi. Programın sonunda 2019 yılında Denizli’de spora damga vuran isimler, milli sporcular ve yıl boyunca ulusal ve uluslararası organizasyonlarda ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcular tanıtılarak ödülleri verildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir