banner609

Denizli’nin Gururu Oldu

Denizli’nin Tavas İlçesi’nde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yapan 37 yaşındaki Ersin Kurşunoğlu, atletizim de elde ettiği başarılar ile Denizli’nin gururu oldu. Katıldığı son 21 yarışta toplam 19 kez podyuma çıkarak madalya kazanan Kurşunluoğlu, hafta sonu 12. kez düzenlenen Eski Milli Maratoncu Atlet Balıkesir İsmail Akçay yol koşusu yarışında master kategorisinde 2. olurken, genel klasmanda da 17. oldu.

SPOR 07.09.2020, 14:51 07.09.2020, 14:53 Kahraman Kahraman
Denizli’nin Gururu Oldu
banner930

Hafta sonu Balıkesir’de düzenlenen Eski Milli Maratoncu Atlet İsmail Akçay adına 12.kez düzenlenen yol koşusuna katılan Denizlili beden eğitimi öğretmeni 37 yaşındaki Ersin Kurşunoğlu, aldığı sonuç ile Denizli’yi yeniden gururlandırdı. Bu yarışmada master kategorisinde 2., genel klasmanda 17. olan Ersin Kurşunoğlu, yurt dışı ve Türkiye’nin birçok bölgesinden katılan atletler arasında  iyi bir sonuca imza attı. Katıldığı son 21 yarışta toplam 19. Kez bodyuma çıkarak ödül alan Ersin Kurşunoğlu, şimdi 4 Ekim’de İzmir’de yapılacak olan 10 kilometrelik maratona hazırlanıyor.

Elde edilen başarılarda Denizli halkının desteğin büyük olduğunu belirten Atletizim sporcusu Ersin Kurşunoğlu, “Bu güne kadar toplum 21 yarışta 19 kez podyumda yerimizi alarak Denizli’ye madalya kazandırdık. Bu başarılarda başta sponsorumuz Pamukkale Enerji’ye çok teşekkür ederim. Hedefimiz şimdi 4 Ekim’de yapılacak İzmir Maratonuna hazırlanmak. 1 ay gibi kısa bir sürece bu maratona hazırlanarak 10 kilometre koşacağız. Bu maratondan da iyi sonuçlar elde etmeyi hedefliyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir