Filenin Sultanları Yurda Döndü

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda sergilediği performans ile tarihinde ilk kez çeyrek final oynama başarısı gösteren ve olimpiyat beşincisi olan A Milli Kadın Voleybol Takımı yurda döndü.

SPOR 06.08.2021, 11:54
Filenin Sultanları Yurda Döndü
banner858

Takım sporlarında Türkiye'yi Tokyo Olimpiyatları'nda temsil eden tek ekip olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'na İstanbul Havalimanı'nda karşılama düzenlendi. A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik heyetinin yer aldığı milli takım kafilesini; TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Asbaşkanı Suat Güler, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, TVF İcra Kurulu ve YKÜ Suat Baylan, TVF Milli Takımlardan Sorumlu YKÜ Bahar Mert Üçoklar, TVF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Kurtaran Mumcu, TVF Denetim Kurulu Üyesi Umut Bağlı ve federasyon yetkilileri karşıladı. Kafileyi havalimanında karşılayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz ve TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, kafiledeki sporcu ve teknik ekibe çiçek verdi.

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ: "TÜRK VOLEYBOLUNUN HER GEÇEN GÜN NEREYE GELDİĞİNİ GÖRÜYORUZ"

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, "Bu ülkenin gururu oldukları için, bütün ülkem adına teknik ekibi ve oyuncularımızı tebrik ediyorum. Türk voleybolunun her geçen gün nereye geldiğini görüyoruz. Artık olimpiyatlarda 5'inci olmanın, Avrupa'da 2'nci olmanın ve Milletler Ligi'nde 3'üncü olmanın üzüntü verdiği bir ortama geldik. Voleybolun çıtasının nerelere geldiğini görmüş ve yaşamış oluyoruz. Ben bu ekiple ne kadar gurur duysak azdır, diyorum. En kısa sürede tekrar toparlanıp Avrupa Voleybol Şampiyonası'na hazırlanacağız ve orada da en iyi dereceyi elde edeceğimize inanıyorum" diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir