banner609

PAMUKKALE BELEDİYESPOR SAHAYA İNİYOR

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in destekleriyle kurulan Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın yeni sezon heyecanı başlıyor. Bölgesel A Grubu’nda yer alan Pamukkale Belediyespor ilk maçını hafta sonunda PAÜ Arena Spor Salonu’nda İstanbul 1453 takımı ile oynayacak. Başkan Gürlesin, takımın yeni sezona hazır olduğunu belirterek, “Engelliler ile spora verdiğimiz ortak değeri ortaya koyan takımımız 3. sezonuna başlıyor. Tüm halkımızı takımımıza destek olmaya davet ediyorum” dedi.

SPOR 16.11.2017, 12:20 02.07.2019, 13:29
PAMUKKALE BELEDİYESPOR SAHAYA İNİYOR
banner930

İlçede yaşayan engellilere yönelik yaptığı örnek projelerle adını duyuran Pamukkale Belediyesi, 2015 yılında Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nü Başkan Hüseyin Gürlesin’in önderliğinde kurdu. Kulübün ilk branşı ise tekerlekli sandalye basketbol takımı oldu. 2015-2016 sezonunda Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel A Ligi’nde mücadele eden takımda yer alan sporcular bu sezon tecrübe kazandı. İlk yılı olmasına rağmen genç sporcu Meryem Tan milli takıma gitme başarısını gösterdi. 2016-2017 sezonunda da yine aynı ligde boy gösteren  Pamukkale Belediyespor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 2017-2018 sezonunda da Bölgesel Lig A Grubu’nda Denizli’yi temsil edecek. Bu sezon grupta yer alan rakipler Bornova Barışgücü, İzmir RSK, Eskişehir Engelliler, İstanbul Engelliler, İstanbul 1453 Engelliler Spor Kulübü, Bursa BESK ve Yeşil Gönen takımları oldu. İlk maçına 19 Kasım 2017 Pazar günü, Pamukkale Üniversitesi Arena Spor Salonu’nda saat 14.00’de İstanbul 1453 Engelliler Spor Kulübü’ne karşı oynayacak olan Pamukkale Belediye Spor Tekerlekli Sandalye Basketbol takımı maçı kazanmak istiyor. Sporcular Denizlili sporseverleri destek olmaya davet ettiler.

“HALKIMIZI MAÇLARA BEKLİYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, engellilere pozitif ayrımcılık kapsamında 2015 yılında kurduğu Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’na yeni sezonda başarılar diledi. “Denizli’mizi Bölgesel ligde temsil eden ve spora hiçbir şeyin engel olamayacağını gösteren takım oyuncularımıza yeni sezonda başarılar diliyorum” diyen Başkan Gürlesin, “Engelli olmak hayattan kopmak demek değil. Biz belediye olarak engellilere yönelik pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Kulübümüzü bu nedenle kurduk. Takımımız ilk sezonda hiç maç kazanamadı. Ama biz bunu hiç önemsemeden yolumuza devam ettik. İkinci sezonda bu sabrın sonucunu aldık ve takımımız önemli başarılara imza attı. Bunun yanında  takım içinden Meryem Tan, Yunus Emre Bal gibi oyuncular Milli Takım’a gitti. Takımımız yeni sezonda geçen sezona göre daha başarılı sonuçlara imza atacaktır. Biz her zaman olduğu gibi takımımızın yanında olmaya devam edeceğiz. İç saha maçlarını oynayacağımız PAÜ Arena Spor Salonu’na tüm Denizli halkını şimdiden davet ediyoruz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir