Süleyman Karadeniz’den Tokyo Bileti

Avrupa Kıtası Kalifikasyon Turnuvasında Denizlili Milli Güreşçi Süleyman Karadeniz, 97 kg yarı finalinde Alman rakibini 2-1 yenerek olimpiyat kotası aldı. Denizli adına güreşte 57 yıl sonra gelen bu başarı ile Süleyman Karadeniz, Denizli tarihine adını altın harflerle yazdırdı.

SPOR 19.03.2021, 12:51
Süleyman Karadeniz’den Tokyo Bileti
banner858

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri’nde serbest stil müsabakalarında 86 kiloda Osman Göçen ile 97 kiloda Süleyman Karadeniz finale kalarak Tokyo vizesi aldı.

YARI FİNALDE ALMANI DEVİRDİ

İlk maçında Macar rakibini 5-2, ikinci maçında Romen rakibini 5-3 yenen Denizlili Milli Güreşçimiz Süleyman Karadeniz, yarı finalde Alman Sven Thiele ile karşılaştı. Alman rakibini zorlu maçın ardından 2-1 yenen Karadeniz, finale kalarak Tokyo Olimpiyatlarına katılma hakkı kazandı.

SÜLEYMAN TARİHE GEÇTİ

Denizli adına en son 1964 Tokyo Olimpiyatlarında güreşte milli mayoyu giyen Hasan Güngör’ün ardından 57 yıl sonra olimpiyat kotası alan Süleyman Karadeniz, Denizli tarihine adını yazdırmayı başardı.

MİLLİ SPORCUYA TEBRİK YAĞDI

Milli Güreşçilerin olimpiyat vizesi almasıyla büyük bir gurur yaşanırken Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başta olmak üzere tebrik mesajları yağdı. Güreşçilerin kazandıkları başarılarla kendilerini gururlandırmaya devam ettiğini söyleyen Kasapoğlu, “başarıda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

GÜREŞ EĞİTİM MERKEZİNDE YETİŞTİ

Çivril Işıklı’da ki baba evi başta olmak üzere, yetiştiği Güreş Eğitim Merkezi ve tüm Denizli’de Süleyman Karadeniz’in başarısı coşkuyla karşılandı. Yarı finalin ardından Milli Sporcuyu ilk arayan isimlerden olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, ülkemize ve Denizli’ye yaşattığı gururdan dolayı milli sporcuyu kutladı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir