banner609

Yetenek Kursları Kazandırmaya Devam Ediyor

Dört yıldır devam eden yetenek sınavlarına ücretsiz hazırlık kursları bu güne kadar Denizli’de 465 genci meslek sahibi yaptı. Konu ile ilgili gerçekleşen programda mesleğe adım atan gençler protokol tarafından tebrik edildi.

SPOR 19.03.2019, 12:18
Yetenek Kursları Kazandırmaya Devam Ediyor
banner930

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün dezavantajlı bölgedeki gençleri dikkate alarak dört yıl önce hayata geçirdiği yetenek sınavlarına ücretsiz hazırlık kursları kazandırmaya devam ediyor. POMEM, PAEM, BESYO ve Bekçilik Sınavları Hazırlık kurslarında meslek sahibi olan gençler için program düzenlendi.  Program kapsamında yapılan toplantıda protokol tarafından mesleğe adım atan gençler tebrik edildi. Toplantıya Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Pamukkale Milli Eğitim İlçe Müdürü Reşat Erdoğan ve İl Emniyet Şube Müdürleri katılarak gençlere destek verdi. Programa katılan gençler ve aileleri proje ile ilgili düşüncelerini ifade etti.

465 GENÇ MESLEK SAHİBİ OLDU

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan lise ve üniversite mezunu gençleri meslek sahibi yapan projenin ilk yılında Hasan Güngör Spor Salonu’nda yapılan çalışmalarla başladı. Her yıl katlanarak artan ilgiyle binlerce genç ücretsiz kurslarda yetenek sınavlarına hazırlandı. Projeyi sunumla anlatan Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, dört yıllık sürede bugüne kadar 465 gencin meslek sahibi olduğunu söyledi.

Program protokol konuşmalarının ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir