banner609

Tavas’ta Ev Sahipleri Sıcak Yuvalarında

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Tavas Merkez Yeni mahallede ve Kızılcabölük mahallerinde 112'şer adet toplamda 224 adet konut ve 2 adet büfe hak sahiplerine teslim edildi.

Tavas 26.02.2019, 11:44
Tavas’ta Ev Sahipleri Sıcak Yuvalarında
banner930

TOKİ konutları gerek mimarisiyle gerek peyzajıyla ev sahiplerinden tam not aldı. Tavas bizim sevdamızdır diyen Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol,'' Biz göreve geldiğimiz ilk gün, plan ve projelerimizi belirledik ve bu doğrultuda yol aldık. Tavas'ın ihtiyaçlarını belirlemek ve en kısa zamanda hak ettiği değeri vermekti ilk gayemiz. Allah'a şükürler olsun ki gayretlerimiz sonuçsuz kalmadı'' dedi.

TAVASIMIZA FARKLI BİR PENCERE AÇTIK

Akyol,''TOKİ ile birlikte Tavasımızda yeni bir pencere açtık. Ev sahibi olmayan dar gelirli vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yaptık.

Yine 3+1 sosyal konutlarla da vatandaşlarımız, kendi bütçelerine uygun ev sahibi oldular. Mutluyuz, onların yüzlerinde ki sevinci görmek, bunu beraber yaşamak, hepsinden öte bunları onlarla birlikte paylaşmak bizler için daha güzeldi. Uzun ve yorucu bir sürecin ardından ev sahiplerimiz sıcak yuvalarında. TOKİ projemizle, peyzajıyla, mimarisiyle, sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkanı sunan aynı zamanda ilçemize değer katan yeni bir yaşam alanları oluşturmuş olduk. Hayırlı uğurlu olsun. Tüm ailelerimize sıcak yuvalarında mutlu ve huzurlu olmalarını temenni ediyorum.

Tavasımıza bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen başta önceki dönem Ekonomi Bakanımız, şimdi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Nihat Zeybekci'ye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan'a, TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'a ve projeye sahip çıkan tüm Tavaslı hemşehrilerime sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum'' ifadelerini kullandı.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir