Tavas’ta Güç Birliği

Tavas Belediyesi ve Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği ile ortaklaşa düzenlenen “Tavas’ta Meyve Sebze Pazarı ve İhracatı” konulu toplantı Tavas Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Tavas 20.01.2020, 13:10
Tavas’ta Güç Birliği
banner930

Toplantıya Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Karakaş ve Osman Hıra, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve Yönetim Kurulu Üyeleri,  İl Tarım Müdürlüğü Bitkisel Üretim Şube Müdürü Ali Yılmaz, Tavas İlçe Tarım Müdürü Halil Nas, Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Meyve Sebze Üretici Birlikleri Başkanları ve Yaş Meyve Sebze üreticileri katıldı.

İlçede ürün deseninin arttırılması, ihracata yönelik ürünlerin yetiştirilmesi, sözleşmeli üretim modeli esas alınarak yeni yatırımcıların sektöre dahil olması için; sektörün ana paydaşları ile güç birliği yaptıklarını belirten Başkan İnamlık; “Tavasımızı kısa sürede ‘Yayla Seracılık Merkezi’ haline getirip İhracatta kendisinden söz ettirecek olan üretimimiz ile hem üreticimizin hem de bölge halkımızın kazanmasını amaçlamaktayız. Sadece Seracılık alanında değil, ihracata yönelik tüm yaş meyve sebze grubunda çalışmalar da yapıyoruz. Bölge halkımızın ekonomik yönden kalkınmasını sağlamak, özellikle gençlerimizin kendi işlerini kurmalarına öncülük etmek en büyük hedefimizdir. Bugün burada İlçemiz Tarımına katkı sağlamak için ziyaretimize gelen değerli misafirlerimiz Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçılar Birliği Başkanımız Hayrettin Uçak Bey’e, yönetim kurulu üyelerine ve katılım sağlayan herkese teşekkür ediyor, toplantımızın Tavas’ımız için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Toplantının ardından Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Tavas Merkez’deki  Ceviz  Bahçeleri ve Mahallelerdeki Seralar ziyaret edilerek, incelemelerde bulunuldu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir