3 Aileye Hayat Oldu

Geçirdiği beyin kanaması sonucu 3 gün süren yaşam mücadelesini kaybeden Raziye Uzun’un organları ailesi tarafından bağışlandı. Uzun’dan alınan karaciğer ve 2 böbreği Ankara, Aydın ve İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

YAŞAM 16.01.2021, 15:19
3 Aileye Hayat Oldu
banner858

Denizli Devlet Hastanesi’nde görev yapan Bilgisayar Mühendisi Tolga Uzun’un annesi olan ve 13 Ocak’ta evinde rahatsızlanarak Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 56 yaşındaki Raziye Uzun, yapılan tahlil ve tetkiklerden sonra beyin kanaması geçirdiği tespit edilerek hemen Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi’ne kaldırıldı. Yoğun Bakımda 3 gün kalan Uzun, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve 15 Ocak’ta beyin ölümü gerçekleşti. Beyin ölümünün gerçekleşmesi sonrası Denizli Devlet Hastanesi Organ Nakli Birimi tarafından görüşülen Raziye Uzun’un ailesi organ bağışında bulundu. Ailenin onay vermesiyle Ankara’dan gelen ekipler tarafından karaciğer ve 2 böbrek alındı. Alınan organlar Ankara, Aydın ve İzmir’de organ bekleyen hastalara gönderildi.

Denizli İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Berna Öztürk, Raziye Uzun’un ailesine baş sağlığı diledi ve organ bağışı konusundaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkürlerini iletti. Öztürk; “Denizli Devlet Hastanesi’nde görev yaptığım sürelerde birlikte çok çalıştığımız bir personelimizin annesinin vefatı bizleri de derinden üzdü. Öncelikle personelimiz olan Tolga Uzun’a baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Sağlık camiamızdan bir arkadaşımızın ve ailesinin, en acı günlerinde başka ailelere umut olmak adına organ bağışında bulunmalarından dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyor ve ailemize başsağlığı diliyorum. Türkiye'de binlerce kişi organ beklemektedir. Organ bağışı ise sadece beyin ölümü gerçekleşen kişilerden yapılabilmektedir. Buradan herkesi organ bağışında bulunmaya davet ediyorum" dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir