40 Dereceyle Kavrulan Denizli’de Kışı Yaşadılar

Ağustos ayında güneşin adeta kavurduğu Denizli merkezde nefes bile almakta insanlar zorlanırken yine Denizli’nin bir köşesinde doğaseverler kar keyfi yaptı.

YAŞAM 06.08.2019, 16:40 06.08.2019, 16:45
40 Dereceyle Kavrulan Denizli’de Kışı Yaşadılar
banner930

Denizli Ağustos ayında yaz sıcağında adeta kavrulmaya devam ediyor. Öyle ki, hissedilen sıcaklıklar 45 dereceyi bile geçiyor. Böylesi sıcak bir atmosferde doğa tutkunu bir grup çıktıkları dağ gezisinde kar keyfi yaşadı. Beyağaç İlçesi sınırlarındaki Muğla ile Denizli’yi birbirinden ayıran 2 bin 300 rakımlı Sandras dağının zirvesine çıkan Laodikya Yürüyüş Gurubu üyeleri, yaz sıcağına rağmen halen erimeyen kar üzerinde doyasıya eğlendi. Gurup üyeleri o anları da fotoğraflayarak ölümsüzleştirdi.

"BÜYÜLEYİCİ BİR YER"

Laodikya Yürüyüş Gurubu Yöneticisi Zeki Akakça, doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan bölgeye her yıl geldiklerini hatırlatarak, “Beyağaç Sandras Dağında 1500 yaşına varan anıt ağaçlar dahil doğal güzellikler o kadar çok ve büyüleyici ki…Doğa harikası Kartal gölü, yeşile gözlerin doyduğu Topuklu Yaylası, tarihi çamlarla çevrili Yumaklı Yaylası, berrak ve soğuk sularıyla Boyalı dere ile Doğan Çay, yaz döneminde kuruyan ve Angut kuşuna ev sahipliği yapan Karagöl… Her bölgesi ayrı güzel. Gurubumuzla geleneksel olarak her yıl Kartal Gölünde kamp kurarak bu habitatın sunduklarını yaşamaya çalışıyoruz. Dağın Çiçek baba zirvesinde 2 bin 300 rakımda kar hiçbir zaman erimiyor. Bu yılda Denizli merkez sıcaktan kavrulurken grup üyelerimizle dağ zirvesindeki karın tadını çıkardık. Doğa ve insan bir bütün. Bu bütünün bir parçası olarak doğayı koruyup gelecek nesillere bu güzellikleri aktarmak görevimiz” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir