banner609

Aydın’lı Kardelen’in Kalbi Denizli’de Atacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde üniversite eğitimi gören ve geçirdiği beyin kanaması sonucu yaşamını yitiren Aydınlı 22 yaşındaki Kardelen Çetin’in kalbi Denizli’de bir hastaya yeniden yaşam verdi. Çetin'in kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Denizli'de yaşayan 31 yaşındaki Necip Fazıl Çetin'e başarılı bir operasyonla nakledildi. Çetin'in karaciğeri ise karaciğer yetmezliği çeken 41 yaşındaki bir vatandaşa nakledildi.

YAŞAM 17.10.2019, 10:13 Kahraman Kahraman
Aydın’lı Kardelen’in Kalbi Denizli’de Atacak
banner858

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Bölümü son sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Kardelen Çetin, bir hafta önce okulun bahçesinde aniden fenalaştı. Arkadaşlarının gözü önünde komaya giren genç kız, ambulansla KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Aydın  Kuşadalı Kardelen Çetin, yoğun bakımda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kızın acı haberini alan Kuşadası'nda yaşayan ailesi yasa boğuldu. Kuşadası'ndan KKTC'ye giden anne Alev Çetin ve baba Saffet Çetin, kızlarının göz retinası, kalp, çiğer, böbrek ve mide gibi organlarının bağışlanmasına karar verdi.

Denizlili 31 yaşındaki gence yaşam oldu

Beyin  ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Kardelen Çetin'in ailesince bağışlanan organlarından kalbi ve akciğeri iki hastaya umut oldu. Çetin'in kalbi ve karaciğeri ambulans uçak ile Antalya'ya getirildi.Çetin'in kalbi Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde Prof. Dr. Ömer Bayezid tarafından Denizli'de yaşayan 31 yaşındaki Necip Fazıl Çetin'e başarılı bir operasyonla nakledildi.Çetin'in karaciğeri ise Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı tarafından siroza bağlı karaciğer yetmezliği çeken 41 yaşındaki Mustafa Dönmez'e nakledildi.Nakillerin başarılı geçtiği ve hastaların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir