banner610

banner609

"Demir Yumruk" Pamukkale'de Moral Depoladı

Hafif ağır sıklette Dünya Boks Birliğinin (GBU) Almanya, Avrupa ve dünya şampiyonluğu kemerlerini kazanan "Demir Yumruk" lakaplı Türk sporcu Şükrü Altay, 5 Mayıs'ta yapacağı unvan maçı öncesinde Pamukkale'de moral depoladı.

YAŞAM 09.04.2019, 13:23
"Demir Yumruk" Pamukkale'de Moral Depoladı
banner858
banner931

Almanya'nın Kempten kentinde yaşayan ve profesyonel kariyerinde çıktığı 10 maçı da nakavtla alan 34 yaşındaki Altay, geldiği Denizli'de UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale'deki travertenleri gezdi. Karahayıt'ta termal suyun keyfini yaşayan Altay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Artvin'deki yakınlarını görmek için Türkiye'ye geldiğini, bu arada çok merak ettiği Pamukkale'ye de ziyarette bulunduğunu aktardı.

MAYIS AYINDA ÜNVAN MAÇINA ÇIKACAK

Altay, 17 yıldır uğraştığı boks sporunda 10 profesyonel maçını da nakavtla kazandığını, ringlere Türk bayraklarıyla çıktığını anlattı. Almanya'nın Heilbronn kentinde 5 Mayıs'ta düzenlenece Dünya Boks Konseyi (WBC) organizasyonunda unvan maçına çıkacağını aktaran Altay, kazanması durumunda altın kemeri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istediğini dile getirdi.

Pamukkale'de moral depoladığını ifade eden Altay, şunları söyledi: "Kemerimi korumak için aralıksız çalışmalara devam ediyorum. Önemli bir müsabakaya çıkacağım. Bu maça iyi bir tempoda hazırlanıyorum. Dünyadaki önemli boks maçlarından birisi olacak benim için. Hedefim daha büyük yerlere varmak. Her zaman Türk halkı için ringe çıkıyorum. Kim gelirse nakavt edip, Türk bayrağını ringlerde dalgalandıracağım. Türk bayrağıyla içeri girmek ve ringde İstiklal Marşı okutmak gurur verici bir duygu. Allah'ın izniyle ringe çıkarım ve rakiplerimi deviririm. Ringe çıkmadan önce namaz kılar, dua ederim. Oğlumu öperim. En önemlisi de milletimin arkamda olduğunu hissederim."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği destekle Almanya'da gündem olan Şükrü Altay, ringlere de Erdoğan'ın seslendirdiği şiirler ve Türk bayraklarıyla çıkıyor. Altay, Mayıs 2018'de kazandığı Almanya Altın Kemeri'ni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Bosna-Hersek ziyareti sırasında hediye etmişti.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir