banner609

İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR

Pamukkale Belediyesi tarafından, ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak amacıyla kurulan Pamukkale Sosyal Market, bini aşkın ailenin yüzünü güldürüyor. İlçe sınırları içerisindeki ihtiyaç sahibi tüm ailelere ulaşmak için gayret sarf ettiklerini belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Yeni kurulan bir belediyeyiz ama gerçekten de insanlarımızın sıkıntıları ile birebir ilgilenme derdindeyiz. Sosyal Market’imiz, belediyeciliğin manevi anlamda vatandaşların sıkıntıları ile dertlenildiğinin bir ispatıdır” dedi.

YAŞAM 11.12.2017, 18:13 02.07.2019, 17:43
İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
banner858

Eğitimden, sağlığa, güvenlikten, sosyal belediyeciliğe her alanda öncülük eden Pamukkale Belediyesi, Pamukkale Sosyal Market ile Denizli’de bir ilki gerçekleştirdi. İlçe sınırları içinde yer alan ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olan Pamukkale Belediyesi, Sosyal Market ile yüzleri güldürüyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, göreve geldikten kısa bir süre sonra kurduğu Pamukkale Sosyal Market’ten yardım alan aile sayısı bin 45 kişiye ulaştı. Pamukkale Belediyesi’ne yardım için başvuran ailelerin maddi durumları incelendikten sonra belirlenen kriterler çerçevesinde, Sosyal Market’te kullanılan sosyal kartlar bizzat Başkan Gürlesin tarafından dağıtılıyor.  Her ay 250 TL değerinde 1000 puan yüklenen kartla vatandaşlar, gıda maddelerinin yanı sıra giysi ve ayakkabı da alabiliyor.

“BELEDİYE BAŞKANI ŞEHRİ EMİN OLMASI GEREKMEKTEDİR”

Yaklaşık 1,5 yıl önce Ramazan Ayı’nda hizmet alanlarına dahil ettikleri Pamukkale Sosyal Market’tin sosyal belediyecilik anlamında en önemli girişimler biri olduğunu belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Sosyal Market’imiz aracılığıyla destek olduğumuz aile sayısı 1045’e ulaştı. Yeni kurulan bir belediyeyiz ama ilk günden bugüne gerçekten de insanlarımızın sıkıntıları ile birebir ilgilenme derdindeyiz. Belediyemizin hizmet alanında olan sosyal marketimizle insanlarımızın hayatını bir nebze de olsa kolaylaştırmak için sosyal kart veriyoruz. Destek verdiğimiz ailelerde aradığımız ilk şart ilçe sınırları içerisinde yaşamaları. Her başvuruna değil, araştırma yapılarak gerçekten ihtiyacı olan ailelere sosyal kartımızı veriyoruz. Sosyal Market’imiz, belediyeciliğin manevi anlamda vatandaşların sıkıntıları ile dertlenildiğinin bir ispatıdır” dedi. Bir kentte belediye başkanının Şehri Emin olması gerektiğini ifade eden Başkan Gürlesin, “Sadece yol, kaldırım ve parklarla değil sınırlarımız içerisinde elimizin ulaşabildiği bütün vatandaşlarımızın her türlü dert ve sıkıntıları ile dertlenmeli ve çözüm üretmeliyiz. Sosyal Market projemizde bu kapsamda gerçekleştirmiş olduğumuz projelerimizden bir tanesidir. Burada sosyal kart almaya hak kazanan vatandaşlarımızın maddi durumları sık sık incelenmekte ve artık bu karta ihtiyaç duymayan vatandaşlarımızın sosyal kartları geri alınmaktadır. Bu durumdan dolayı toplam dağıttığımız Sosyal Kart 1045 iken şu anda aktif olan kart sayımız 800. Bu çerçevede marketimiz daha da geliştirilerek ve daha çok insanımızın yüzünü güldürmek istiyoruz” diye konuştu.

BAŞKAN GÜRLESİN, DESTEK OLMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI YAPTI

"Maddi durumu iyi olan vatandaşlarımızın Sosyal Market’e katkı vermeleri, daha çok vatandaşımıza destek olmamıza sebep olacaktır” diyen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, maddi durumu uygun olan vatandaşlara seslendi. Gürlesin, “Amaç daha fazla insana ulaşmak daha fazla insanın derdiyle dertlenmekse, bu sistemin geliştirilerek ve ihtiyaç sahibi olan insanlara bir fazla malzeme vermek hedefimiz. Marketimize destek olmak isteyen vatandaşlarımız belediyemizin hesaplarına direkt nakit olarak veya malzeme temini ile destek olabilirler. Ne kadar çok katkı verenimiz olursa bizlerde o kadar çok mutlu oluyoruz. Önemli olan o hayır dualarını hep birlikte almak. Buradan da, bu sistemin çalışmasında emeği geçen kim varsa herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir