Denizli’de 1 Aylık Rapor Yürek Dağladı

Denizli’de trafik canavarı Ağustos ayında da boş durmadı. Trafik kazaları verilerine göre Denizli’de Ağustos ayında yaşanan toplam 644 kazada 2 kişi hayatını kaybederken 611 kişi ise yaralandı. İstatistiklere göre ölü ve yaralı kazaların oluş şekline bakıldığında en fazla kaza karşılıklı çarpışma olarak kayıtlara yansıdı.

Asayiş 27.09.2019, 15:40
Denizli’de 1 Aylık Rapor Yürek Dağladı
banner858

Denizli’ye kayıtlı 414 bin motorlu kara taşıtı bulunuyor. Ancak trafik kazalarının bilançoları yürek yakmaya devam ediyor. Trafik canavarı yaşamdan hayat koparmaya, binlerce insanı sakat bırakmaya, aileleri keder içine itmeye devam ediyor. Trafik kazaları verileri savaş alanlarını aratmıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı’nın yayımladığı istatistiklere göre Ağustos ayında ölü ve yaralamalı 354, maddi hasarlı 290 kaza olmak üzere toplamda 644 kaza yaşandı. Kazalarda 2 kişi hayatını kaybederken 611 kişi ise yaralandı. İstatistiklere göre ölü ve yaralı kazaların oluş şekline bakıldığında en fazla kaza karşılıklı çarpışma olurken, yandan çarpışma ve arkadan çarpma da onu takip etti.

Sürücü hataları kazaların başlıca unsurları olurken, hatalar ise şöyle sıralandı, “Araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak-Kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak-Arkadan çarpma-Manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak-Dönüş kurallarına uymamak-Kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak” Denizli’de kazalarda oluşan maddi hasar ise, yüzlerce bin lira oldu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir