Denizli’de Camiye Çirkin Saldırı

Denizli’nin Pamukkale İlçesi’ne bağlı Hürriyet Mahallesi’ndeki Keskin Camine kimliği belirsiz kişiler tarafından dün gece çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Camiye giren şahıslar, halılara ve duvarlara boya atarken, birçok malzemeye de zarar verdi. Durumu gören cami cemaati ve mahallesi sakinleri olaya büyük tepki gösterdi.

Asayiş 27.07.2021, 10:27
Denizli’de Camiye Çirkin Saldırı
banner930

Almanya’da sıkça rastlanan terör örgütleri tarafından camilere gerçekleştirilen boyalı saldırıların bir örneği de Denizli’de gerçekleşti. Kimliği belirsiz kişiler Pamukkale İlçesi Hürriyet Mahallesinde bulunan Keskin Camine dün gece boyalı saldırı gerçekleştirdi. Şahıslar caminin halılarına, duvarlarına boya atarken; cami içindeki avizeleri kırdı, malzemelere de zarar verdi. Camiye gelen cemaat durumu fark eder etmez, emniyet güçlerine durumu aktarırken yaşanan olaya da sert tepki gösterdiler.

Olay yerine gelen Pamukkale Belediyesi temizlik ekipleri ve mahalle sakinleri camiyi hep birlikte temizledi. Polis ise olayı gerçekleştirenleri bulmak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

YAZIKLAR OLSUN

Olay yerinde çirkin saldırı sonrası caminin durumunu görüntüleyen ve yaşananlara isyan eden Hürriyet Mahallesi Muhtarı Mehmet Çakar, “ Ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Allah’ın evine yapılan bu çirkin saldırıya karşı hangi söz yeterli olur! Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin hangi amaca hizmet ettiğini de anlamak çok zor. Ciğerim parçalandı, yüreğim dağlandı. Hayatımda böyle bir ahlaksızlıkla karşı karşıya kaldık. Bir an önce saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunup adaletin karşısına çıkarılmasını istiyorum. Bu ve buna benzer ibadethanelere yapılan tüm saldırıları kınıyor ve bir daha yaşanmamasını diliyorum” diye konuştu.

  

Kaynak: Özkan TOKMAK
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir