banner609

Denizli’de Ceza Yağdı

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 520 Umuma Açık ve İstirahat Eğlence Yeri denetlendi. Denetlemelerde fuhşa yer temini aracılık veya zorlama olayı, maske takmama, kapalı alanda sigara içme ve kumar gibi suçlardan dolayı çok sayıda vatandaşa ceza yazıldı.

Asayiş 21.09.2020, 15:12 Kahraman Kahraman
Denizli’de Ceza Yağdı
banner930

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 520 Umuma Açık ve İstirahat Eğlence Yeri denetlendi. Kontroller sonucu; fuhşa yer temini aracılık veya zorlama olayında fuhuş olayına karışan toplam 3 şahsa toplam 3 bin 160 TL idari para cezası uygulanırken, 1 eskort bayan ve bayanlara yer temin ettiği tespit edilen 1 erkek şahsa şüpheli olarak işlem yapıldı.

6 kahvehanede yapılan kontrolde 23 şahsın kendi aralarında maskesiz olarak sosyal mesafe kurallarına uymadan oyun oynadıkları tespit edildi. Şahıslara 282.maddeyi ihlal ettikleri gerekçesi ile tutanak tanzim edilerek toplam 20 bin 700 TL. idari para cezası uygulandı. 1 kahvehanede yapılan kontrolde 2 şahsın sigara içtikleri tespit edilerek, şahıslara 380 Tl idari para cezası uygulandı.

Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama olayında toplam 8 kişiye 9 bin 800 Tl idari para cezası uygulanmış, masa üzerinde bulunan 490 Tl paraya el konuldu. Ayrıca içeride bulunan 12 kişiye maskesiz oturduklarından dolayı tutanak tanzim edilmiş, ayrıca 2 kişiye Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli işlem yapıldı. 1 kahvehaneye ruhsatsız faaliyet göstermekten, işlem yapılmış, işyerine belediye zabıta ekiplerince 392 Tl idari yaptırım uygulandı.

3 dernek kontrolünde, sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı, 2 dernek lokalinde iskambil oynandığı, 1 dernek lokalinde yabancı uyruklu bayan çalıştırıldığı, SGK bildiriminin yapılmadığı tespit edilerek, ilgili birime teslim edildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir