Denizli’de Vatandaşın 90 Bin Liralık Altınını Polis Yalanıyla Kaptı

Denizli’de kendisini polis ve savcı olarak tanıtan kişi 90 bin TL değerinde bilezik ve altını alarak kayıplara karıştı. Polis ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla şüpheli şahıs yakalandı. Şahsın üzerindeki 6 bin 350 TL’ye el konuldu.

Asayiş 11.03.2021, 14:17
Denizli’de Vatandaşın 90 Bin Liralık Altınını Polis Yalanıyla Kaptı
banner858

Denizli’de bir kişi kendisini polis ve savcı olarak tanıtarak, “Oğlunun bir suça karıştığı ve ellerinde olduğu, parmak izleri ile ifadelerinin alındığı, evde bulunan altınları tartacaklarını” söyledi. Şüpheli şahıs, vatandaşın kimlik bilgilerini doğrulayıp, güven kazandıktan sonra, evdeki ziynet eşyalarını ve paraları bir poşete koyarak ikametine gelen sivil polise vermesi gerektiği söyledi. Vatandaş, yaklaşık 90 bin TL değerinde 6 adet bilezik, 2 adet reşat altın ve 1 adet tam altını ikametine gelen erkek şüpheli şahsa elden teslim etti.

Çevrede bulunan güvenlik ve mobese kameralarının titiz ve detaylı bir şekilde incelenmesi ve müştekinin yönlendirilmesi neticesinde evine gelerek, ziynet eşyalarını ve paraları elden teslim alan şüpheli şahsın kimliği tespit edildi. Düzenlenen operasyon neticesinde şüpheli şahıs yakalandı. Şüpheli şahsın, müştekiden aldığı değerlendirilen 6 bin 350 TL paraya el konuldu. Adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir