Milletvekiline Milyon Dolarlık Kaset Kumpası

CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar'a kurulan kaset kumpasıyla ilgili gözaltına alınan kişi sayısı 6’ya yükseldi. Gözaltına alınan bir kişinin, polis eniştesiyle birlikte şantajı planladığı öne sürüldü.

Asayiş 02.03.2021, 15:20
Milletvekiline Milyon Dolarlık Kaset Kumpası
banner858

Vekil Sancar'ın cumhuriyet savcılığına giderek şikayetçi olmasının ardından KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin kasette yer alan görüntülerden yola çıkarak düzenlediği operasyonda, ‘şantaj’ suçuna karıştıkları iddia edilen F.S.’nin yaklaşık 4 ay önce işten ayrıldığı ve daha öncesinde de sürekli olarak izin kullandığı öğrenildi. Operasyonda aralarında bir polisin de olduğu 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltındaki polisin, F.S.’nin eniştesi olduğu kaydedildi.
POLİS ENİŞTEYLE BİRLİKTE ORGANİZE ETTİLER
Emniyet güçleri, Türkiye’nin değişik illeri ve Kıbrıs’a uzanan operasyon sürecini başlattı. F.S.’nin ifadeleri doğrultusunda, Sancar’ın çekim yapılan eve çağrıldığı, F.S'nin öz ablasının eşi olan ve Aydın'da aktif görevli olan polis enişteyle birlikte her şeyi organize ettiği, öncesinde vekilin çağrılacağı eve kamera ve ses sistemi kurulduğu öne sürüldü. Vekil Sancar’ın eve geldikten kameranın düğmesine basılarak sürekli çekime girildiği ileri sürüldü. Vekil Sancar’ın odada bulunan birileriyle kontrolsüz hareketler içerisine girdiği, yarı çıplak bir şekilde ve kendinden geçmiş bir halde dengesiz hareketler yapmaya başladığı, bu anlar da kaydedildikten sonra şantaj sürecine geçildiği öğrenildi. Görüntüler ilk önce Teoman Sancar'a gönderilerek karşılığında 1 milyon dolar istenildiği iddia edildi.
Denizli polisi, şüphelilerin yakalanması için Denizli, Aydın, Ankara ve Kırıkkale illeriyle Kıbrıs’ta eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirdi. Görev yaptığı Aydın'ın Kuşadası ilçesinde gözaltına alınan polis enişte ile birlikte toplamda 6 kişi yakalandı. Şüpheliler sorgulanmak üzere Denizli'ye getirildi. Kıbrıs'ta düzenlenen operasyonda aranan şüphelinin ise henüz yakalanamadığı ifade edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA)
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir