Baklan’da Parke Taşı Döşeme Çalışmaları Sürüyor

Baklan Belediyesi, merkez ve mahallelerinde altyapı ve üstyapı eksikliklerinin giderilerek halka üstün kalitede yaşam standardı sunabilmek için ilçe genelinde tüm cadde ve sokaklarda kilit taşı döşemeleri tamamlandı. Ev, avlu giriş bağlantılarında da kilit taşı döşeme işlemleri hızla devam ediyor.

Baklan 11.12.2018, 10:20 11.12.2018, 10:22
Baklan’da Parke Taşı Döşeme Çalışmaları Sürüyor
banner930

İlçede dört buçuk yıldır aralıksız devam çalışmalar kapsamında 370.000 m2 kilit parke taşı döşenmiş ve halkımızın hizmetine sunuldu. İlçe genelinde sona gelinen kilit parke taşı döşeme işlemlerinde ev giriş bağlantıları da tamamlanıyor. İlçedeki çalışmaları değerlendiren Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, “Birkaç aya kadar girilmedik, taş döşenmedik yol, sokak, cadde ve ev girişleri kalmayacaktır. Böylelikle halkımız bir daha yazın tozuna, kışın çamuruna maruz kalmayacaktır. İhtiyaç duyulan kilit taşları alınmış olup, personelimiz tarafından özveriyle çalışmalar sürdürülmektedir. Merkez ilçede altyapı eksikliklerinden olan içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon hatları ve arıtma tesisi inşaatında sona gelinmiş, halen devam ettirilmekte olan yüzey akış sularının yağmur suyu hattına bağlayacak olan mazgalların yapımına müteakip üstyapı cadde ve sokaklarda kilit parke taşı döşenmedik yer kalmayacaktır” dedi.

“Sel Ve Feyezanlar Önlenecek”

Başkan Gülsever sözlerine şöyle devam etti: “Merkez ilçeyi tehdit eden üst derelerde 17 noktada tersip-bentler yapılmış, dere ıslahı bitirilmiştir. Yapılan çalışmalarla baklan ilçe merkezi olası sel ve feyezanlardan önlenmiş, ev, ağıl, ahır ve yaşamı tehdit eden yüzey akış suları kontrol altına alınmış olacaktır. Baklan’da yürüttüğümüz tüm projelerde bizlere bu imkanı veren bakanlarımıza, milletvekillerimize, il ve ilçe teşkilat başkanlarımıza, büyükşehir belediye başkanımıza, hassaten halkımıza ve projelerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ve yakın çalışma arkadaşlarıma teşekkür ve şükranlarımı sunarım.”

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir