banner609

Buldan’da Çarşı Sokak Köklü Değişim Başladı

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in turizm projeleri arasında yer alan Kültür Ringi Projesi kapsamında başlatılan ‘Sokak Sağlıklaştırması ve Restorasyon Uygulamaları’, ilçe merkezinin  Çarşı ve Türkmenoğlu Sokaklarında devam ediyor. Proje kapsamında, Bergama granit küp taşıyla kaplanan Çarşı ve Türkmenoğlu sokaklarındaki çalışmalar tamamlandığında, tarihi dokusu ve özgün yapısı ile ilçenin en önemli sokaklarından ikisi daha turizme kazandırılmış olacak.

Buldan 27.08.2021, 11:17 Özkan Tokmak
Buldan’da Çarşı Sokak Köklü Değişim Başladı
banner930

Çarşı ve Türkmenoğlu Sokakları Sağlıklaştırma ve Restorasyon Uygulamalarının 2022 yılı içerisinde tamamlanacağını açıklayan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Çalışma tamamlandığında tarihi dokusu ve özgün yapısıyla iki önemli sokağımızı da turizme kazandırmış olacağız.  Çarşı ve Türkmenoğlu Sokakları, ilçe turizminin gelişmesine olumlu katkı sağlayacağına inandığımız Kültür Ringi projelerimizi tamamlayan iki önemli sokağımız” dedi.

Buldan Belediyesi olarak ilçede turizm hareketliliğini artıracak yatırımlara öncelik verdiklerini belirten Başkan Şevik, “ İlçemizin tarihi ve kültürel zenginliklerini ayağa kaldırmak amacıyla başlattığımız Sokak Sağlıklaştırması ve Restorasyon Uygulamalarını aralıksız sürdürüyoruz.  Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının desteği ile önemli yol kat ettik. İlçemize gelen yerli ve yabancı turistler, Çarşı sokaktan başlayacakları Kültür Turunu,  Türkmenoğlu, Semerci, Fetçiler, Dokuma Pazarı, Beyler sokaklarıyla devam edecek. BELKÜM, Eski Cezaevi, ilçemizin geleneksel el dokumalarının, organik tarım ürünlerinin satıldığı dükkanlarla yeniden canlandıracağımız eski Arastayı, türkülere konu olan Eklemeli Konağı ile Tarihi Beyler Konağı’nı ziyaret eden misafirlerimizin kültür turunu,   projesini hazırladığımız ve ihale aşamasında olan Tarakçı Sokağı ile Terziler Kaşı Sokağı’nı geçerek gelecekleri Talat Tarakçı Konağı ve Behçet Uz Konağı’nda dinlenerek tamamlamalarını hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir