banner610

banner609

190 Bin Öğrenci Tatile Koştu

Denizli’de ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 190 bin öğrenci, karne alarak yarı yıl tatiline girdi.

EĞİTİM 17.01.2020, 14:07 Kahraman Kahraman
190 Bin Öğrenci Tatile Koştu
banner858
banner931

Denizli’de 187 bin 682 öğrenci ve 14 bin 454 öğretmen yarıyıl tatiline girdi. 3 Şubat’ta başlayacak ikinci yarı yıl döneminde, 6-10 Nisan’da ara tatil verilecek. Bir hafta dinlenecek öğrenciler, 13 Nisan’da yeniden eğitime başlayacak.

Akkonak Mahallesinde bulunan Merkezefendi İlkokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine; Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenciler ve veliler katıldı. Karne Dağıtım Töreninde Türkiye Akıl Oyunları Yarışmasında Takım olarak Türkiye 3. Ve Bölge birincisi olan öğrenciler Mehmet Yiğit Çelik ve Nisa Küçükşahal ile sınıflar arasında bir dönemde en çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri Vali Hasan Karahan tarafından verildi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Mesajı yayımladı. Oğuz mesajında, “Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; 1136 okul ve kurum, 10 bin 299 derslikte, 187 bin 682 öğrenci ve 14 bin 454 öğretmen ile 2019-2020 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde geçirdik. Kıymetli Meslektaşlarım, geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.

Değerli Velilerimiz, karnelerde yer alan notlar yalnız öğrencilerin durumunu değil, genel olarak hepimizin eğitimdeki çabalarını gösterir. Bu sebeple düşük notlardan sadece öğrencilerimizi sorumlu tutmak, çözüme ulaşmak yerine sorunun devamına yol açar. Kaldı ki karnelerdeki rakamsal ifadeler öğrencinin akademik başarısı hakkında bilgi verebilir belki ama bütüncül olarak öğrencinin başarısı ya da başarısızlığı anlamına gelmez. Çocuklarımızın sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zenginliğe sahip olduğunu unutmamalıyız.Çocuklarımızı hoşgörü, sevgi ve sabırla değerlendirdiğinizde notlarının zamanla yükseldiğini göreceksiniz. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara gereken desteği ve güveni verdiğimiz ölçüde hayatta daha başarılı olacaklardır.

Sevgili Öğrenciler, sabırsızlıkla beklediğiniz karnelerinizi alıyorsunuz. Elinizden geleni yapmak için bir dönem boyunca büyük gayret sarf ettiniz. Her birinizi gayretinizden ve başarılarınızdan dolayı içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki notlarınız size dair bilgiler verebilir fakat tamamen sizi tanımlamaya yetmez. Yapabileceklerinizi, yeteneklerinizi en iyi bilen sizlersiniz. Derslerden yüksek ya da düşük not almış olabilirsiniz. Sonuç ne olursa olsun, hayata dair umudunuzu, cesaretinizi; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Kendi zaferinize ulaştıracak olan güç burada gizlidir. Bu yolda bizler, öğretmenleriniz ve aileniz her zaman yanınızda olacağız. Dinlenmek, oyunlar oynamak, daha fazla kitap okumak için tatili iyi bir fırsat olarak görmek gerekir. Bunun yanında eksikliklerinizi gidererek ikinci döneme hazırlanın ve sevdiklerinizle birlikte daha çok zaman geçirerek bu süreyi iyi değerlendirin. Bu vesileyle, tüm öğretmen arkadaşlarıma, öğrencilerimize,  velilerimize iyi bir tatil geçirmelerini diliyor; sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyorum” dedi.

  

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir