banner610

banner609

Erzincan'da 'eğitime destek' istişaresi

Erzincan'da Eğitime Destek Platformu istişare toplantısı, Vali Mehmet Makas başkanlığında yapıldı.

İGF HABERLERİ 11.03.2021, 11:29
Erzincan'da 'eğitime destek' istişaresi
banner930
banner931

ERZİNCAN (İGFA) - Eğitime Destek Platformu İstişare toplantısı, Erzincan Valisi Mehmet Makas başkanlığında; Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ)Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Vali Yardımcıları ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü, Eğitime Destek Platformu Başkanı, bazı kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla EBYÜ toplantı salonunda yapıldı. 

Toplantının açılışında konuşan Vali Makas, Erzincan’ın hem eğitim öğretim noktasında, hem de fiziki anlamda iyi bir konumda olduğuna dikkati çekti. Daha iyisi için neler yapılabileceğini konuşmak için bir araya gelindiğini kaydeden Vali Makas, "Geleceğimizin teminatı gençlerimizi gelenek ve göreneklerine bağlı, geçmişten aldığı kültürü yaşayarak, gelecek nesillere aktaracak bir toplum için herkesin gayret göstermesi gerekiyor. Bu anlamda Sivil Toplum Kuruluşlarına da büyük görevler düşüyor" dedi.

Toplantıda Eğitime Destek Platformu Başkanı Ali Şimşek tarafından platformun kuruluş amacı ve görevleri hakkında sunum ve bilgilendirme yapıldı. İstişarede katılımcılar karşılıklı görüş ve önerilerde bulundu.

Yorumlar (0)