banner610

banner609

Kocaeli'nin doğa kulüpleri Büyükşehir'le bir araya geldi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehirde faaliyet gösteren 27 doğa spor kulübünün toplantısına ev sahipliği yaptı.

İGF HABERLERİ 30.03.2021, 09:45
Kocaeli'nin doğa kulüpleri Büyükşehir'le bir araya geldi
banner858
banner931

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, il genelinde faaliyet gösteren 27 doğa spor kulüplerinin toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda doğa sporları branşının kent genelinde yaygınlaştırılması ve kulüplerin sorunları masaya yatırıldı. Bu süreç içinde istek ve önerilerini aktaran temsilciler il genelinde yapılan doğa sporları faaliyetlerini değerlendirdi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, toplantıda kentin sahip olduğu doğal zenginliklerin tanıtılmasının büyük önem taşıdığını belirtti.

DOĞA SPORLARININ BAŞKENTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü İzcilik ve Doğa Sporları Birimi “Doğa sporlarının başkenti Kocaeli” hedefi ile 7’den 70’e tüm yaş gruplarının izcilik ve doğa sporları branşlarında faaliyet yürütmek, doğa sporları branşlarında eğitimler vermek, aynı zamanda ulusal ve uluslararası organizasyonlar düzenlemek ve spor turizmini geliştirmek amacıyla çalışmalar yapıyor. 27 kulüpten 60 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantı kapsamında izcilik, dağcılık, motosiklet, otomobil sporları, hava sporları, oryantiring, bisiklet, kayak gibi birçok branşın tanıtımı ve çeşitli spor faaliyetleri ele alındı.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir