Malatya'da Battalgazi Belediyesi 650 çocuğu daha giydirdi

Malatya'da Battalgazi Belediyesi, ‘Onlar Üşürse, Yürekler Üşür’ projesi kapsamında 650 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulundu.

İGF HABERLERİ 23.02.2021, 17:19 24.02.2021, 15:26
Malatya'da Battalgazi Belediyesi 650 çocuğu daha giydirdi
banner930

MALATYA (İGFA) - Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Ocak ayında hayata geçirilen ve 6 bin civarında ihtiyaç sahibi çocuğun faydalandığı ‘Onlar Üşürse, Yürekler Üşür’ projesi kapsamında toplam 11 mahallede yaşayan 650 ihtiyaç sahibi çocuğa kışlık kıyafet ve kırtasiye yardımında bulunuldu.

Eskimalatya’daki Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nda 11 mahalle muhtarının da katılımıyla gerçekleşen yardım organizasyonunda bulunan ihtiyaç sahibi çocukları kendi elleriyle giydiren Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ilçedeki tüm vatandaşların her daim sevincini, mutluluğunu, hüznünü ve kederlerini paylaştıklarını belirtti.  Sosyal belediyeciliğin anlayışının bir gereği olan gönül belediyeciğini Battalgazi'de çok güzel tesis ettiklerini belirten Başkan Güder, "Daha önde birçok mahallemizde bu yardımları yaptık. Bugünde 8 mahallemizde ki ihtiyaç sahibi yavrularımız, bu zorlu kış aylarında üşümesin diye Battalgazi Belediyesi olarak mont, ayakkabı, giysi ve kırtasiye yardımı gerçekleştirdik. İnancımızda bize yardımda bulunmayı emreder. Yavrularımızın yüzündeki gülümsemeye vesile olduk. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin" dedi.

   

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir