banner610

banner609

Manisa Akhisar'daki arıtma tesisinin ‘Enerji Gideri’ belgesi yenilendi

Manisa'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü yetkilileri, ilçe belediyesinden MASKİ'ye devredilen Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi’nin ‘Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi’ yeniledi.

İGF HABERLERİ 14.03.2021, 12:16
Manisa Akhisar'daki arıtma tesisinin ‘Enerji Gideri’  belgesi yenilendi
banner858
banner931

MANİSA (İGFA) - Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde 19 atıksu arıtma tesisini başarılı bir şekilde işletiyor. İlçe belediyesinden devralınıp başarılı bir şekilde işletilen Akhisar Atıksu Arıtma Tesisi'ni de ‘Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesi’ yenilendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin incelemelerini tamamlaması sonrasında, tesisin ilgili mevzuatlara göre başarılı bir şekilde işletildiği belirlenerek 5 yıl süre ile geçerli olan belge kuruma verildi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Manisa’yı daha yaşanılabilir bir kent haline getirmek için büyük yatırımlar yaptığının altını çizdi. Gediz ve Bakırçay havzalarını kirlilikten arındırabilmek için tüm tesislerimizi mevzuatlara uygun bir şekilde işlettiklerini belirten Çevik, "Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Akhisar Atıksu Arıtma Tesisinde yapılan incelemelerin ardından 5 yıl geçerliliği olan Enerji Gideri Geri Ödeme Belgesini aldık” dedi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir