SGK'ya ait 5 hizmet daha e-Devlet'te

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) ait 5 hizmetin daha e-Devlet üzerinden verileceğini duyurdu.

İGF HABERLERİ 16.03.2021, 11:55
SGK'ya ait 5 hizmet daha e-Devlet'te
banner930

BURSA (İGFA) - COVID-19 pandemisi nedeniyle vatandaşlarımıza evlerinden çıkmadan hizmet sunma gayreti içerisinde olduklarını belirten Bakan Selçuk, e-Devlet platformunda SGK'ye ait 154 uygulamanın olduğunu belirterek, 2020 yılında yüzde 20,3 ile ilk sırada yer aldığını söyledi. 2021 yılının başından bu yana en çok kullanılan 20 e-Devlet uygulamasının 6'sının Bakanlığa ait olduğunu kaydeden Bakan Selçuk, bunların üçünün ise SGK hizmetleri olduğu söyledi.

E-Devlet üzerinden hizmete açılacak yeni uygulamaların detaylarını paylaşan Bakan Selçuk, "Uygulama ile medikal market, işitme cihazı merkezi veya medikal eczane yoluyla temin edilen tüm medikal malzemelerin listesi sorgulanabilecek. Yeni hizmetler içerisinde 4a, 4b ve 506 sayılı kanunun geçici 20’nci maddesine tabi sigortalıların ve hak sahiplerinin hizmet birleştirme başvurusunda bulunabileceği bir uygulama da yer alacak. Buna göre; iş yeri tescili olmayan ilgililer, e-Devlet üzerinden borcu yoktur ve iş yeri kaydı yoktur belgelerini de alabilecekler" diye konuştu.

 

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir