Sivas'ta itfaiye erlerine ilk yardım eğitimi

Sivas'ta İl Sağlık Müdürlüğü ile Belediye tarafından gerçekleştirilen ortak çalışma neticesinde yangın, kaza gibi durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yapan itfaiyeciler ilk yardım eğitimi aldı.

İGF HABERLERİ 31.03.2021, 17:47
Sivas'ta itfaiye erlerine ilk yardım eğitimi
banner930

SİVAS (İGFA)- Kaza, yangın, doğal afet durumunda ilk müdahaleyi yapan itfaiye erlerinin bilinçli müdahale edebilmesi amacıyla Sivas Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından eğitim çalışmaları gerçekleştirildi. Bu kapsamda itfaiye erlerine olay yerinde yaralılara ilk yardım eğitimi verildi. Eğitimden faydalanan 130 personele sertifikaları İtfaiye Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle kavuştu.

Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık, sağlık çalışanları ve itfaiyecilerinin insanların zor zamanlarında olaylara müdahale ettiğine dikkati çekerek, ""Zorlu koşullarda cansiperane yapılan bu müdahaleyi yapabilmek içinde bilgi birikim çok önemli böyle alanlarda bu tür eğitimleri önemsiyoruz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü adına söz alan Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Rüstem Hasbek ise, "İtfaiyenin müdahale ettiği alanlar oldukça fazla bir olayda en önemli şeylerden bir tanesi yapılan ilk müdahalenin doğru yapılması yaşam şansını yüzde 90 oranında artırıyor. Belediyemizden böyle bir talep geldiğinde bunu büyük bir memnuniyetle karşıladık. Bugün eğitimler sonucunda 130 personelimizin tamamı sertifika almaya hak kazandı" diye konuştu.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir