banner610

banner609

Merkezefendi Kadın Kooperatifi Açıldı

Merkezefendi Belediyesinin önemli projeleri arasında yer alan Kadın Kooperatifi, Meserret Sokak’ta yoğun katılım ile açıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Çalışmalarımızda kadınlarımıza öncelik sağladık. Kadınlara yeni istihdam alanları yarattık. Kooperatifimizde kadınlarımızın çok emeği var. Kadınlarımıza Merkezefendi Belediyesi olarak her zaman destek olacağız. Güçlü kadınlar, güzel yarınlar” dedi.

Merkezefendi Kadın Kooperatifi Açıldı
banner858
banner931

Merkezefendi Belediyesi, önemli bir projesini daha hayata geçirdi. Bu kapsamda Kadın Çalıştayı’nda alınan karar ile Meserret Sokak’taki Merkezefendi Kadın Kooperatifi çelenk sunma ve kortej yürüyüşün ardından yoğun katılım ile açıldı. Gerçekleştirilen programa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Ali Osman Horzum, Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, İYİ Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Mehmet Ertuğrul Gökce, Cumhuriyet Halk Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Melek Akdemir, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Merkezefendi Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Başkan Doğan, “8 Mart, kadının toplumdaki demokratikleşmesinin, özgürleşmesinin, sosyalleşmesinin mücadelesinin verildiği önemli bir gündür, bir semboldür. Maalesef dünyada ve ülkemizde teknolojinin ve bilimin gelişmesine rağmen kadınlara olan baskı değişmiyor. Ülkemizde 17 yıldır kadının ne giyeceğine, nerede çalışacağına, gülüşüne, kısacası her konuda ve alanda baskı uygulanıyor, imtiyazlar veriliyor. Bizler, buna karşı her zaman mücadele edeceğiz. Baskılara ve şiddete göz yummayacağız” diye konuştu.

“KADINLARA ÖNCELİK VERİYORUZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, kadınlara yeni istihdam alanları yaratmaya başladıklarını söyledi. Başkan Doğan, “Yıllardır ötekileştirildiniz. Bizler Merkezefendi Belediyesi olarak önceliği kadınlara verdik. Belediyemizin dışında da yeni yerler yaratıyoruz. Bunca zamandır kadınlar mağdur oluyor ve her işte çalıştırılmıyor. Biz de Merkezefendi Belediyesi olarak Kadın Kooperatifi kurduk. 25 işsiz kadınımıza iş imkanı veriyoruz burada. Temizliğinde, tabağın ve bıçağın yerleştirilmesinde hepimizin çok emeği var” dedi.

“ÖRGÜTLÜ MÜCADELE ÇOK ÖNEMLİ”

Başkan Doğan, “Göreve geldiğimiz tarihten itibaren kadınlar için çalışıyoruz. Verilen destek ile yolumuza ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugün burada çok güzel bir görüntü var. Bu örgütlü mücadele çok güzel ve çok önemli. Her projemizde sivil toplum kuruluşları ile paydaş olmak istiyoruz. Uzun zamandır STK’ların sesi kesildi ve korkutuldu. Söz veriyorum, Merkezefendi Belediyesi olarak STK’lara destek vereceğiz. Sivil Toplum Kuruluşları bu ülkenin dinamikleridir. Örgütlü mücadelenin gücünü görüyoruz. Bizler kooperatif kurduk artık sıra sizde. Kadınlarımıza destek olacağız. İlerleyen süreçte şubeleşerek farklı sektörlerde ve alanlarda mahallerimizde yüzlerce kadına ulaşacağız. Güçlü kadınlar, güzel yarınlar” diye konuştu.

SANCAR, “BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, “Atatürk, Türk kadınlarının bir parmak daha üstün olduğunu, kahramanlığını, cefakarlığını, analığı, ülkemize bağlılığını her zaman söylemiştir. Gerçekten hep söylediğimiz gibi Merkezefendi’ye Şeniz Doğan ile birlikte kadın eli değdi. İlçede gerçekleştirilen projeler, kadınlara yönelik ve huzura yönelik projedir. Kreş açarak anneler çocuklarını güvenle bırakacaklar. Bu kooperatif ve projeler kadınlarım aynası olmuştur. Başkan Şeniz Doğan’ı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Kadınlar evin huzurudur. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

KARACA, “MERKEZEFENDİ’Yİ KADINLARIN ÖNDERLİĞİNDE GÜÇLENDİRECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ise, “Eşitlik için, özgürlük için, adalet ve demokrasi için bir an mücadeleden yılmayan kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızı bu mücadelelerinde hiçbir zaman yalnız bırakmayan erkeklere de çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi’de ve Denizli’de mücadelesinde, çağdaş ve sorumluluk bilinciyle gece gündüz çalışan Başkan Şeniz Doğan’ın bu projesinde bulunmamak elde değildi. İyi ki gelmişim. Bu coşkuyu ve heyecanı gördükten sonra daha güçlü olduğumuzu anladım. İktidar yoluna kadınlarla gideceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’e borcumuz var. Cumhuriyet kadını önderliğinde üreten Merkezefendi’yi güçlendireceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Merkezefendi Kadın Kooperatifi büyük bir coşku ile açıldı. Protokol üyeleri atölyede gerçekleştirilen çalışmaları incelediler.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)