banner609

Merkezefendi'de Şölen Var

Merkezefendi Belediyesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştirdiği “Merkezefendi Çocuk Şenliği” kortej yürüyüşüyle dün başladı. “Çocukların güldüğü, neşeyle oynadığı özgür bir Türkiye Cumhuriyeti için hep birlikte el ele” diyen  Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, etkinliklere tüm Denizli halkını davet etti. Şenliğin bugünkü programı Merkezefendi Kültür Merkezi önünde devam edecek.

Merkezefendi 21.04.2019, 14:58
Merkezefendi'de Şölen Var
banner858

Merkezefendi Belediyesi Çocuk Şenliği bugün gerçekleştirilen kortej yürüyüşü ile dün başladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesindeki şenlikler bugün saat 15.00-18.00 arasında Koşu Yolu girişirdeki Merkezefendi Kültür Merkezi önünde sürecek.Merkezefendi Belediyesi önünden Bayramyeri Meydanı’na kadar gerçekleştirilen korteje, CHP Denizli Milletvekilleri Kazım Arslan ve Teoman Sancar, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi İlçe Başkanı Tolga Varlıker, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADI

Kortejin son noktası Bayramyerinde  Başkan Doğan, katılımcılara seslenerek, “Önümüzde bizim için büyük önem arz eden bir bayramımız var. 23 Nisan 1920 tarihi, Türk millet için büyük önem taşımaktadır. Büyük kurtuluş mücadelesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılısıyla birlikte Türk milleti, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir. Milli Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran ve Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran, kaynağını, gücünü halktan alan, başkanlığını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99.yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayacağız.

Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü çocuklara bayram ilan ederek dünyada eşi ve benzeri olmayan bir geleneğe imza atmıştır. 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan etmiştir. 23 Nisan dendiğinde ilk aklımıza gelen, gülüşleriyle sokaklarda koşturan çocuklarımızdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu kutlu bayramı hep birlikte gülerek, eğlenerek neşeyle yaşamalıyız. Bu sebeple Merkezefendi Kültür Merkezi’nde yapacağımız şenliğe tüm çocuklarımızı ve Denizlili hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir