Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Başlıyor

Pamukkale Belediyesi’nin düzenlediği “Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda heyecan başlıyor. 27 mahalleden 36 takımın katılımı ile yapılan bu büyük futbol şöleninde ilk maçlar 8 Ekim Pazartesi günü oynanacak. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, mahalleler arasında kaynaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenen turnuvaya katılan takımlara başarılar dileyerek, “Turnuvamızın centilmence başlayıp aynı şekilde sona ermesini diliyorum” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 07.10.2018, 12:36 07.10.2018, 14:00
Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Başlıyor
banner930

Pamukkale Belediyesi, ilkini 2015 yılı ilkbaharında düzenlediği halı saha futbol turnuvalarına devam ettiriyor. Yılda 2 kez yapılan turnuva “Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018” adıyla  gerçekleşiyor. Eylül ayı içinde yapılan başvurularda 27 mahalleden 36 takım turnuvada yer aldı. Geçen hafta Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in de katılımı ile yapılan kura çekimi ile eşleşmeler de belli oldu. Tek maç eleme usulüne göre yapılacak olan maçlarda galip gelen takımlar adlarını 2. tura yazdıracak. 25’er dakikalık 2 devrede oynanacak olan maçların berabere tamamlanması halinde galip takımı 5’er penaltı vuruşları belirleyecek. Böylece 18 takım yoluna devam ederken, rakiplerine boyun eğen takımlar turnuvaya veda edecekler.

İLK MAÇLAR 8 EKİM’DE

“Pamukkale’de 8. Futbol Şöleni Sonbahar 2018 Halı Saha Futbol Turnuvası”nda ilk tur maçları 8 Ekim Pazartesi ve 10 Ekim Çarşamba günü Pamukkale Belediyesi tarafından yaptırılan halı sahalarda oynanacak. Pazartesi  günü Pamukkale sahasında saat 19.00’da Gözlerspor- Zeytinköygücü, 20.00’de As Yeniköyspor –Kurtlucaspor ve 21.00’de de Deliktaş Örtülüspor – Uzunpınar Gençlikspor maçları oynanacak. Aynı gün Kale sahasında 19.00’da Pamukkale Alpay Tekstilspor – Anafartalar Grup 258,  20.00’de Aktepe Denizli Ağrılılarspor – Develi Gençlikspor ve 21.00’de de İncilipınarspor Duranspor – Develi Dayı Yeğenspor maçları yapılacak. Aynı gün Akhan sahasında saat 19.00’da Zümrütspor – Pelitlibağ Fikirtepespor, 20.00’de Kervansaray Zeytinyaylasıspor – Küçükderespor ve 21.00’de Akköy Çerkezspor – Pamukkale Fatihspor karşılaşmalarında heyecan yaşanacak. 10 Ekim Çarşamba günü ise Zümrüt sahasında saat 19.00’da Dost İstiklalgücü- Hürriyetspor, 20.00’de Cankurtaran Çukurspor – Deliktaş Gençlikspor ve 21.00’de de Asmalıevler kalbim Gıdaspor- Yeniköy Gençlikspor maçları yapılırken, Deliktaş sahasında saat 19.00’da Zeytinköy Güzelyurtgücü – istiklal Yıldızspor, 20.00’de Kaplanlarspor – Kayıhan Birlikspor ve 21.00’de de Kayıhan Aşkarspor – Kale Gençlikspor maçları oynanacak. Aynı gün Kale sahası 19.00’da Kaplanlar Gençlikspor – Kurtluca Kartalspor, Saat 20.00’de Yukarışamlı Efsanelerspor – Aktepespor ve 21.00’de de Karşıyaka Gençlikspor-Sami Türel Horoz Gençlikspor karşılaşmalarında heyecan yaşanacak. Müsabakalarla ilgili maç programı ve sonuçlar www.pamukkale.bel.tr adresinden takip edilebilir.

“MAÇLAR CENTİLMENCE GEÇSİN“

 Pamukkale Belediyesi’nin “Sporun ve sporcunun yanındayız” sloganıyla kurulduğu günden bu yana spora önemli destekler verdiğini ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bu çerçevede bir çok mahallede halı sahalar ve spor kompleksleri yaptık. Bu tesislerin kullanılması açısından yılda 2 kez turnuva düzenliyoruz. Bu yıl 8.si gerçekleşen turnuvamızda amacımız mahalleler arasındaki kaynaşmayı sağlamak ve gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Bu sonbahardaki turnuvamıza 27 mahalleden 36 takımımız katıldı. Bundan önceki 7 turnuvamızda olduğu gibi bu turnuvamızda da yine centilmenlik ön planda olacaktır. Büyük çekişmenin yaşanacağı futbol şöleninde hak eden şampiyon olsun. Ben turnuvamıza katılan tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Mahallelerde oynanacak olan maçları izlemeye de sporseverleri davet ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir