banner610

banner609

Pamukkaleli Hayvanlarla, Gezegen Evi’nde Uzayla Tanıştılar

Pamukkale Belediyesi, Pamukkaleli çocukların yaz tatillerini keyifli geçirmeleri için birçok aktivite düzenledi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, “İlçe genelinde Kur’an Kursu’na katılan çocuklarımızı Hayvan Barınağı’na götürerek hayvanlarla, ardından da Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan planetaryum diğer adıyla gezegen evinde götürerek uzayla tanıştırdık” dedi.

PAMUKKALE BELEDİYESİ 07.08.2019, 15:07
Pamukkaleli Hayvanlarla, Gezegen Evi’nde Uzayla Tanıştılar
banner930
banner931

Pamukkale Belediyesi, Pamukkaleli çocukların yaz tatillerini gönüllerince geçirip, gelişimlerine katkı verecek, sosyalleşmeyi, paylaşmayı öğrenip, hayal dünyalarına katkı sunacak projeyle miniklerin gönüllerini fethediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, belediye olarak futboldan halk oyunlarına, yabancı dil kurslarından satranç kursuna ve hemen hemen her mahallede çocuk şenlikleri düzenleyerek binlerce çocuğun mutlu olmasını sağladıklarını bildirdi. Ayrıca, yaz başından bu yana camilerde Kur’an öğrenen minikler içinde mini bir gezi programı düzenlediklerini ifade eden Başkan Avni Örki, minikleri Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ardından da, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi bünyesinde bulunan planetaryum diğer adıyla gezegen evine götürerek, hoş vakit geçirmelerini sağladıklarını belirtti.

ÖNCE BARINAK, SONRA GEZEGEN EVİ

Pamukkale Belediyesi’nin yaz başından bu yana devam eden gezi projesi kapsamında yaklaşık bin çocuk, hayvanlarla tanışıp, gezegen evinde uzayı keşfetti. Gezinin konuklarından biri de Zeybek Cami oldu. Cami Görevlisi Kazım Kılıç, Pamukkale Belediyesi’nin başlatmış olduğu bu hizmetten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Belediyemiz gerçekten güzel bir hizmete imza attı. Bu çocuklarımız hayvanat bahçesinde sevgiye muhtaç, hastayken tedavi edilen hayvanları gördüler, ardından da Planetaryum’a gittiler. Belediyemize bu hizmetinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde hayvanları seven minikler, Gezegen Evi’nde de güneşin, yıldızların, gezegenlerin ve tüm gök cisimlerinin görüntülerinin izleyebilme şansı buldular. Geziye katılan miniklerden İsmail Akçaöz, “Biz Pamukkale Belediyesine bu geziyi düzenlediği için çok teşekkür ederiz. Hayvan barınağında engelli köpekleri kedileri gördük. Sahiplenebileceğimiz hayvanları gördük. Çok teşekkür ederiz” dedi. Cemal Emre Akay, hayvan barınağında hayvanlarla ilgili birçok şeyi öğrendiklerini, gezegen evinin de çok ilginç ve güzel bir yer olduğunu ifade etti. Minik Azra Altıntaş, hayvan barınağında engelli kedi ve köpekleri görünce çok duygulandığını belirterek, “Ben kedileri köpekleri çok seviyorum. Hayvan barınağına gidince de, engelli hayvanları görünce ağlayasım geliyor. Onları çok seviyorum” diyerek, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye böyle bir gezi düzenlediği için teşekkür etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir