Cerrahi'den Denizli'de Bir İlk: Dezenfektan Kabini

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi sağlık alanında ilkleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Koronavirüs sürecinde hastaneye gelemeyen hastaları için cep telefonu veya tablet üzerinden doktorlarla görüntülü görüşme esasına dayanan Online Doktor Hizmetleri'nden sonra sıradaki yeniği ‘Dezenfektan Kabini’ aldı.

SAĞLIK 06.05.2020, 11:15
Cerrahi'den Denizli'de Bir İlk: Dezenfektan Kabini
banner858

Hasta ve hasta yakınlarının giysileri ile baştan aşağı dezenfekte olmasını sağlayan Dezenfektan Kabini, Türkiye'nin dört bir yanında ilgi görürken Denizli'ye bu hizmeti ilk olarak getiren Özel Denizli Cerrahi Hastanesi oldu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hastane girişine kurulan ve püskürtme sistemi ile çalışan Dezenfektan Kabini, yıl boyunca hasta ve hasta yakınlarını steril ederek toplum sağlığına da katkı sağlayacak.

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Çelik, " Hasta ve hasta yakınlarımızın sağlığı her zaman en önemli önceliğimiz. Bu önceliğimiz doğrultusunda sağlık alanında birçok yeniliği yakından takip ediyor ve hayata geçiriyoruz. Bundan yaklaşık 20 gün önce evinden ya da işyerinden hastaneye gelemeyen hastalarımız için Denizli'de bir ilk olan Online Doktor Hizmeti'ni hayata geçirmiş, doktorlarımızın birçok hastaya görüntülü hizmet vermesini sağlamıştık. Hastaneye gelen hasta ve hasta yakınlarımız için de Sağlık Bakanlığı'nın rehberleri doğrultusunda 10 Mart'tan bu yana  hastanemizde sterilizasyon işlemleri yoğun bir şekilde devam ediyor. Hasta ve hasta yakınlarımızın hastanemize girişlerinde baştan aşağı dezenfekte olabilmesi için Denizli'de bir ilke imza atarak "Dezenfektan Kabini" yerleştirdik. Yaklaşık 5 saniye içerisinde steril olabilecekler. Bu hem onların hem de toplumumuzun sağlığı açısından oldukça önemli " dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir