banner609

ÇİVRİL’DE DİZ PROTEZ AMELİYATLARI BAŞLADI

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çivril Devlet Hastanesi Ortopedi Kliniğinde ilk kez Diz Protez (Artroplastisi) ameliyatları yapılmaya başlandı.

SAĞLIK 23.10.2017, 12:36 02.07.2019, 12:40
ÇİVRİL’DE DİZ PROTEZ AMELİYATLARI BAŞLADI
banner858

20 Mart’ta yeni binasına taşınarak hasta kabulüne başlayan içerisinde acil servisi, ameliyathanesi, evde sağlık birimi, fizik tedavi ünitesi, röntgen, ultrason, mamografi, tomografi gibi görüntüleme cihazları bulunan, yoğun bakım ünitesi ve diyaliz merkeziyle Çivril ve bölge halkına hizmet veren Çivril Devlet Hastanesi’nden yeni bir müjde geldi. 60 yaş üzeri özellikle kadınlarda en sık görülen ortopedik hastalık olan diz kireçlenmeleri artık Çivril Devlet Hastanesi’nde yapılabilecek.

İLK HASTA AMELİYAT OLARAK SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Çivril Devlet Hastanesi Ortopedi Uz. Op.Dr. Ali Onur Tirelioğlu diz protez ameliyatını ilk kez hastanede uyguladıklarını ve operasyonun başarılı geçtiğini söyledi. Diz protez ameliyatlarının dışında kalça protezi, elde sinir ve tendon sıkışması, kol ve bacaklardaki yumuşak doku kitleleri, el yaralanmaları gibi ameliyatları da yaptıklarını söyleyen Tirelioğlu şöyle devam etti: “Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan diz eklem aşınmalarıyla ilgili protez ameliyatını Çivril Devlet Hastanesi’nde ilk kez uyguladık. Tarım ile yoğun şekilde uğraşan Çivril halkı bu sık karşılaştıkları problem için Çivril’de ameliyatlarını olabilecekler. Diz kireçlenmesi olan hastalarımız öncelikle ortopedi polikliniğine başvurmaları gerekir. Ameliyat kararı verilen hastaların hazırlıkları gerekli uzman hekimlerce muayeneleri yapıldıktan yapılmaktadır. Yatışı yapılan hastalarımıza Denizli'deki diğer hastanelerde kullanılan aynı tip ve özellikteki protezler kullanılarak bu ameliyatı ideal şartlarda uygulanmaktayız. Bu ameliyat için hastanede bulunan anestezi uzmanları tarafından hastanın sadece bacaklarının uyuşmasını sağlayan spinal anestezi uygulanmaktadır. Bu anestezi tekniği ile hasta uyutulmadığı için hasta ile konuşarak ameliyat gerçekleştirmekteyiz. Ameliyat sonrası ortalama hastanede kalış süresi 5 gündür. Ayrıca ameliyattan sonra hastalar rehabilitasyon için fizyoterapistler tarafından takip edilmektedir” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir