banner609

14 Yaşında 221 Hayvana Sahip

Denizli’nin Tavas İlçesinde dedesinin aldığı civcivleri besleyerek hayvancılık serüvenine başlayan 14 yaşındaki İzzet Han Cabbar, bugün 200 adet tavuk, 15 küçükbaş ve 6 büyükbaş hayvana sahip oldu. Cabbar, işletmedeki hayvan sayısını kendi gayreti ve ailesinin desteğiyle her geçen gün artırarak büyütmeye devam etti.

Tavas 10.02.2021, 17:15
14 Yaşında 221 Hayvana Sahip
banner930

Tavas'ın Solmaz Mahallesinde yaşayan 14 yaşındaki İzzet Han Cabbar, hayvancılık serüvenine dedesinin aldığı civcivleri besleyerek başladı. Cabbar, bugün 200 adet tavuk, 15 küçükbaş ve 6 Büyükbaş hayvana sahip. Hayvanları çok seven Cabbar kazandığı parayla kurbanlık kuzu ve oğlak alımı gerçekleştirdi. Daha sonraki dönemde yumurta ve kurbanlık satışından elde ettiği kazançla büyükbaş hayvan alımı gerçekleştiren Cabbar, işletmedeki hayvan sayısını kendi gayreti ve ailesinin desteğiyle her geçen gün artırarak büyütmeye devam etti. Bu başarısından dolayı Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya ve Tavas İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Nas ve Tavas Ziraat Odası Başkanı Süleyman Tozlukoğlu tarafından ziyaret edildi.

Ziyaret esnasında İzzet Han'ın yaptığı çalışmalardan etkilendiğini ifade eden Erkaya, “Sevgili İzzet senin yaptığın çalışmaları duyunca seni birde evinde ziyaret etmek istedik. Maşallah senin burada kuşların, keçilerin koyunların, ineklerin ve tavukların var. Hem okuyor hem tarımla uğraşıyorsun. Üretiyor, kendine ve ailene gelir sağlıyorsun. Yaşıtlarına örnek olduğun için teşekkür ediyorum. Umarım ileride daha iyi yerlere gelerek ülkemiz tarımına büyük katkılar sağlarsın. Biz teşkilat olarak her zaman senin ve bütün üreticilerimizin yanındayız” dedi.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir