Denizli Valisi Hititli Necip’in oğlunu ziyaret etti

Denizli’den uluslararası mecraya kadar ünü yayılan rahmetli terrakota sanatçısı Hititli Necip olarak tanınan Necip Savcı’nın oğlu Hasan Hüseyin Savcı, sanatı babasının atölyesinde yaşatmaya devam ediyor. Vali Ali Fuat Atik, Hititliler döneminde kullanılan çanak, çömlek ve süs eşyalarının üretimini yapan, ülkede tek Terrakota sanatçısı Savcı’yı atölyesinde ziyaret etti. Vali Atik, sanatçının eserlerini ilgiyle inceledi.

Tavas 03.02.2021, 12:05
Denizli Valisi Hititli Necip’in oğlunu ziyaret etti
banner930

Ziyaretine İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız ve İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Uğur Çağlar da Vali Atik’e eşlik etti. İlk olarak Tavas Kaymakamlığı’nı ziyaret eden Vali Ali Fuat Atik, burada Kaymakam Recep Öztürk ve diğer ilçe protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Kaymakamlık Makamına geçen Vali Atik, ilçenin genel durumu, Covid-19 ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe esnafı ve vatandaşlarla bir araya gelen ve sohbet eden Vali Atik, sonrasında Tavas Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık’tan Belediye’nin ilçede yürüttüğü çalışmalar ve yatırımların son durumu hakkında bilgi aldı.

Vali Atik, belediye ziyaretinin ardından Tavas’ta yaşayan halkın huzur ve güvenliğine yönelik yürütülen çalışmalar hakkında bilgi almak için Tavas İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na ziyarette bulundu.

Vali Atik, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından Hanife ve Ahmet Paralı Yöresel El Sanatları ve Tekstil Müzesi’ni gezdi. Vali Atik, müze ziyaretinin ardından Dodurga Tekstil San. ve Tic. A.Ş.’yi ziyaret ederek şirket yetkilisi Ahmet Dobulga’dan firmanın çalışmaları ve 2021 yılı hedefleri hakkında bilgi aldı.

Anadolu’nun eski uygarlıklarından biri olan Hititliler döneminde kullanılan çanak, çömlek ve süs eşyalarının üretimini yapan, ülkemizde Terrakota Sanatı'nı sürdüren, ülkemizin tek Terrakota Sanatçısı Hasan Hüseyin Savcı’yı atölyesinde ziyaret eden Vali Ali Fuat Atik, Tavas ilçe ziyaretini sonlandırdı.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir