Tavas’tan 50 bin Adet Marul Pazarlara Ulaşacak

Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, yakın zamanda hasadı yapılacak olan 50 bin adet marulu meyve sebze pazarlarına ulaştıracaklarını söyledi.

Tavas 10.03.2020, 10:18
Tavas’tan 50 bin Adet Marul Pazarlara Ulaşacak
banner858

İzmir’de Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Karakaş, ziraat odası başkanı, ilçe tarım müdürü, meyve ve sebze üretici birlikleri başkanları, Tavas Belediyesi tarım ve hayvancılık birimi personelleri katıldı. Toplantıda Tavas’ın üretim, yatırım ve ihracat hedefleri değerlendirilerek, ürün deseninin arttırılması ve ihracata yönelik ürünlerin pazarlanması konuları ele alındı.

Tavas’ta tarıma vereceği destekler ve yapacağı çalışmalar ile kısa sürede ihracatta ve iç pazarda kendinden söz ettireceklerini belirten Başkan İnamlık, “İlçemizin verimli topraklarında yetiştirilip yakın zamanda hasadı yapılacak olan 50 bin adet marulu meyve sebze pazarlarına ulaştıracak ilk adımı attık. Kavun, karpuz pazarı için de önümüzdeki günlerde İhracatçılar Birliği’ne bağlı bir heyet İlçemizi ziyaret edecekler. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Toplantının sonunda Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ve yönetim kurulu üyelerine samimi ve sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: Denizliaktuel.com - Haber Merkezi
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir