banner610

banner609

Denizli’de Emekli Vatandaşa Şok Yaşattılar

Denizli’de 58 yaşındaki emekli Zekeriya İlhan, change oto şebekesini mağduru oldu. Eski arabası dahil, varını yoğunu ortaya koyup 2 yıl önce 40 bin liraya aldığı otomobil change çıktı. Arabayı aldıktan 5 ay sonra acı haberle yüzleşen İlhan'ın yıllar sonra araba hayalini gerçekleştirmesinin sevinci kursağında kaldı. Öyle ki, mahkeme süresince üzerine yediemin yapılan araç, evinin önünde park halinde aylardır kullanılmadan bekliyor. Vergilerini dahi ödemeye devam ettiği, binlerce lira verip aldığı otomobile binemeyen İlhan’ın tek isteği ise yüce yargıdan şebeke üyelerinin cezalandırılmaları, satın aldığı otomobili ya da parasının bir şekliyle kendisine iadesi. Otomobil almak isteyenlere de seslenen Yılmaz, böylesi mağduriyetler yaşanmaması için her türlü araştırma ve inceleme sonrası alım işlemi yapmalarını önerdi.

YAŞAM 27.08.2019, 16:49 28.08.2019, 17:40
Denizli’de Emekli Vatandaşa Şok Yaşattılar
banner930
banner931

Emekli olduktan sonra eski model arabasını satan ve yaptığı birikimle de daha iyi bir araba alan Denizlili 58 yaşındaki Zekeriya İlhan, change oto şebekesini mağduru oldu. 2017 yılı Temmuz ayında çok istediği 2007 model aracı almak için Aydın’ın Nazilli İlçesine giden İlhan, 40 bin lira vererek yeni aracını satın aldı. Sevinçle Denizli’nin yolunu tutan İlhan’ın mutluluğu 5 ay sonra kursağında kaldı. Nazilli’de polisin yaptığı change oto operasyonunda bir şebeke yakayı ele verdi. Soruşturma da Zekeriya İlhan’ın satın aldığı arabanın da change olduğu tespit edilince, polis talihsiz adamında kapısını çalarak durum hakkında bilgilendirdi. Araç üzerinde yapılacak incelemeler için ise, araca el konuldu. Soruşturma kapsamında yapılan incelemede ise aracın Edirne’de daha önce yandığı ve kullanılamaz hale geldiği ortaya çıktı. Sonrasında ise hurdasının da satıldığı, ruhsat bilgileri üzerinden şase ve plakasının, yurt dışından ya da ülkede hacizli, yakalamalı sağlam araca aktarıldığı tespit edildi. İnceleme sonrası polis aracı yediemin yapıp Zekiraya İlhan'a mahkeme kararı sonucuna kadar teslim etti. Mahkemeden çıkacak karara göre de olay şekillenecek.

“MAĞDURİYETİM BÜYÜK”

Yaşadığı olayın şokunu halen atlatamadığını ve mağduriyetini büyük olduğunu aktaran Zekeriya İlhan, “Emekli olduktan sonra yaptığım birikimleri kullanıp, eski model aracımı satıp, elimde avcumda ne varsa ortaya koyup Aydın’ın Nazilli İlçesinden bu arabayı aldım. Artık daha güzel ve konforlu bir arabaya binmenin sevincini yaşarız ailecek derken, olan oldu. Birkaç ay içinde polis kapımızı çaldı. Aldığım araba change imiş. Nereden bileyim ben. Satın aldıktan sonra vizeye dahi gitmiştim. Orada bile ortaya çıkmadı. Mahkeme süreci 1,5 yıldır devam ediyor. Edeceğe de benziyor. Yapılan incelemeler sonrası araba bana yediemin yapıldı. Evimizin önünde araba aylardır yatıyor. Vergileri dahi benim üzerime çıkmaya devam ediyor. Sözde arabamız var ama binemiyor, ihtiyacımızı göremiyoruz. Dahası vergisini de ödüyoruz. Sonuçta ne olacağı da belli değil. Tek istediğim daha güzel bir arabam olmasaydı. Ancak süs biberi gibi bakıyoruz sadece. Benim gibi birçok insanı mağdur eden bu şebekenin gereken cezayı almasını istiyorum. Bu arabayı da bana mı verecekler veya mağduriyetimin karşılığının maddi olarak ödenmesini mi sağlayacaklar bilmiyorum. Ancak yüce yargıdan, mağduriyetimizi giderecek bir sonuç çıkmasını temenni ediyorum. İnsanlarında araba alırken bizim gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmaması, mağduriyet yaşamamaları için uyarım, tüm araştırmaları yaptıktan sonra araba satın alın” diye konuştu.

Kaynak: Özkan TOKMAK
banner935
Yorumlar (0)
sanalbasin.com üyesidir