Emniyet Genel Müdürlüğü; Polis Meslek Yüksekokullarına 500’ü kadın olmak üzere 2 bin 500 öğrenci alacak. Başvurular 9 Ağustos tarihine kadar yapılabilecek. Başvurmak isteyen adaylar "https://www.pa.edu.tr" internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresiyle girilecek yapılacak.

poliis

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR AÇIKLANDI!

*Polis Meslek Yüksek Okulu’na başvuracak adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, lise ve dengi okuldan mezun olması gerekiyor.

*Ayrıca ÖSYM sınavından 2023-YKS sınavında TYT türünden en az 250 bin ham taban puan ve üzeri alması gerekiyor.  Şehit ve vazife malulü olanların eş ve çocuklarından ise 2023-YKS TYT puan türünden en az 200 bin ham taban puan ve üzeri puan alma şartı aranacak.

*Adayların 18 yaşını tamamlanmış olması gerekiyor ve 26 yaşından da  gün almamış şartı isteniyor.

*Başvuru yapan adaylardan kadınların 162 santimetre, erkeklerin 167 santimetreden kısa boylu olmaması gerekiyor. Beden kitle endeksinin de 18-27 aralığında olması şartı aranıyor.

TÜİK Kaza İstatistiklerini Açıkladı:  Denizli’de Bir Yılda 142 Kişi Hayatını Kaybetti TÜİK Kaza İstatistiklerini Açıkladı: Denizli’de Bir Yılda 142 Kişi Hayatını Kaybetti