Türk Devletleri Teşkilatının girişimleriyle hayata geçen Herkes İçin Yüzme Projesinde finaller Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 8 ülkeden gelen sporcuların katılımıyla tamamlandı. Nisan ayında başlayan projede ülkelerinde en iyi dereceyi yapan sporcular elemelerden geçerek finallere adını yazdırdı. 01-04 Haziran Bakü Su Sporları Sarayı'nda düzenlenen final yarışlarına Türkiye’yi temsilen 20 sporcu katıldı.

Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Macaristan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve KKTC’den katılan en iyi yüzme sporcularının yarışları müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Kategorilerine göre sırayla yarışmalara katılan sporcular 30 dakika boyunca yüzerek en iyi mesafeyi kat etmeye çalıştı. 11 - 13 yaş kategorisinde Denizli’den katılarak ülkemizi temsil eden Emine Doğa Aktaş, önemli bir başarıya imza atarak altın madalya kazandı.

A W219570 03

Altın madalya sonrası duygularını paylaşan genç sporcu Emine Doğa Aktaş, böylesine anlamlı Türk Devletleri organizasyonunda ülkemizi temsil etmenin onurunu yaşadığını söyledi. Yarışmada altın madalya kazanması hakkında ise kendisine inanan ilk başta antrenörleri Yusuf Başar ve Çiğdem Ekmekçi’ye, her zaman destek olan ailesine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

GELİBOLU'DAN ALTINLA DÖNDÜ

Dünyanın en büyük triatlon organizasyonu markalarından Challenge Family’nin Türkiye’deki ikinci yarışı Challenge Gallipoli, Gelibolu Yarımadasında 2 Haziran'da gerçekleştirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın himayesinde, Türkiye Triatlon Federasyonu'nun organizasyonuyla gerçekleşen Challenge Gallipoli'ye 16 farklı ülkeden toplam 550 sporcu katıldı.

G E L I B O L U D A N A L T I N L A D O N D U 1717494010

TARİHİ YARIMADADA YARIŞTILAR

Tarihi yarımadada 1.9 kilometrelik yüzme parkuru ile başlayan Challenge Gallipoli Gelibolu Orta Mesafe Triatlonu, Anzak Koyu, anıtlar, kara savaşlarına tanıklık etmiş siperler ve Conkbayırı'nı takip eden bisiklet etabı ile devam etti. Yarışlar, tarihi savaş alanlarını kapsayacak şekilde düzenlenen 90 kilometrelik bisiklet turunun ardından sahil boyunca devam eden ve üç turdan oluşan 21,1 kilometrelik koşu parkuru ile tamamlandı.

TFF Türkiye Şampiyonası Denizli’de Başladı TFF Türkiye Şampiyonası Denizli’de Başladı

SELİN, ALTIN MADALYANIN SAHİBİ OLDU

Şampiyonada Denizli'yi temsil eden Pamukkale Üniversitesi Spor Kulübü sporcusu Selin Erdoğdu, Yıldızlar Türkiye Şampiyonluğunu elde ederek altın madalyanın sahibi oldu. Yarış sonunda dereceye giren sporcular Dünya Şampiyonası'na katılım hakkı kazandı. Pamukkale Üniversitesi Spor Kulübü sporcusu Erdoğdu, elde ettiği bu başarıyla 20-21 Temmuz tarihlerinde Moldova’nın Kişinev kentinde düzenlenecek olan “2024 Europe Triathlon Junior Cup Chisinau” yarışlarında ayyıldızlı forma ile Türkiye'yi temsil edecek.

Editör: Orhun Çoban