22.si düzenlenen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Buldan1-1

Festival Törenine, TBMM Meclis Başkan Vekili Gülizar Biçer Karaca, CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Buldan Kaymakamı Turan Erdoğan, İlçe Jandarma Komutanı Bekir Cinkara, İlçe Emniyet Müdür V. İmdat Bayram, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Sarayköy Belediye Başkanı Mehmet Salih Konya, Güney Belediye Başkanı Mehmet Ali Eraydın, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Buldan Belediye Başkanı Mehmet Ali Orpak, CHP İlçe Başkanı Şenol Cerit, Buldan Belediye Meclis Üyeleri, buldan ilçe protokolü ile çok sayıda davetli ve vatandaş katıldı.

Buldan Festivali 04

FOTOĞRAF SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Festival Kortej yürüyüşü ile devam eden açılış Lonca meydanında Protokol Konuşmaları, Halk Oyunları ve ardından Dokuma Sanatından gösteriler ile devam etti.

“Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı “Söz Sende” İle İlçelerde Kahkaha Tufanı

Festivalin birinci gününde, Buldan Doğal Hayatı ve Kültürünü Koruma Derneği Buldan Fotoğraf sergisi gezildi. Fotoğraf sergisi için Sait Yalçın ve Mustafa Kıyak’a Plaket takdim edildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun mini konserleri festivale canlılık getirdi. Festival için ilçeye getirilen at yavruları ve develer büyük ilgi gördü. Festival kapsamında çocuklara da oyun alanları kurulurken, vatandaşlara yönelik olarak satış stantları da kuruldu.

Buldan4

BULDAN OZAN OZANCA’YLA COŞTU

Akşam programında Belediye Personeli Naci Özkan müzik dinleti ile basladı. Devamında Hamdi Kaval’ı anma günü dolayısıyla rahmetlinin oğlu Musa Kaval’a anma günü adına Başkan Orpak plaket takdim etti. Gecenin sonunda Ozan Ozanca sevenleri ile buluşarak müzik ziyafeti verdi. Ozan Ozanca seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarıyla ve coşkulu performansıyla büyük beğeni kazanarak, keyifli anlar yaşattı. Başkan Orpak Sanatçıya El Dokuması Fular ve çiçek takdim ederek sanatçı Ozan Ozanca’ya ve festivale katılan konuklara teşekkür etti.

Editör: Orhun Çoban